Wnętrza hotelu Crystal Mountain w Wiśle

Wnętrza hotelu Crystal Mountain w Wiśle

Pięciogwiazdkowy hotel Crystal Mountain właśnie przywitał swoich pierwszych gości. Wnętrza obiektu zaprojektowane zostały przez pracownię Q2Studio. Hotelowa przestrzeń zachwyca subtelnym i dopracowanym designem.

Hotel Crystal Mountain to obiekt zlokalizowany w Wiśle, na zboczu Góry Bukowej. Bryła budynku podzielona została na trzy rozwidlające się sekcje mieszkalne, które schodzą wzdłuż stoku. Całość łączy wspólne zaplecze funkcjonalne. Elegancka i nowoczesna architektura budynku to projekt pracowni Q2Studio, podobnie jak wyszukana aranżacja hotelowych wnętrz.

W obiekcie mieści się 491 pokoi i apartamentów, z których każdy wykończony jest w najwyższym, luksusowym standardzie. Wszystkie lokale wyposażone są w balkon albo taras, z którego rozciąga się panorama na Beskidy. W obiekcie zaprojektowano również obszerną przestrzeń konferencyjną, mierzącą prawie 1500 mkw. Ponadto znajdują się tutaj dwie restauracje, lobby bar oraz strefa sportu i relaksu.

Wnętrza hotelu Crystal Mountain w Wiśle

Z widokiem na góry

Wielkim atutem obiektu jest wyjątkowe połączenie hotelu. Inwestorom zależało, aby z okien każdego pokoju rozciągał się piękny widok na okolicę. Aby uzyskać zamierzony efekt, jednostki mieszkalne usytuowano w orientacji wschód-zachód i dodatkowo obrócono o kąt 45 stopni. Bryła nabrała charakterystyczną, kryształową formę. Architektura łączy nowoczesny charakter obiektu z tym, co oferuje wiślańska tradycja. Podobne założenie towarzyszyło architektom, kiedy projektowali wnętrza hotelowych pokoi. 

Architekci postawili na naturalną kolorystykę, która oscyluje wokół wyważonych barwa – bieli, beżów i szarości. Uzupełnienie stanowią musztardowe wtrącenia, dzięki którym wnętrza nabierają charakteru. Wykorzystanie wysokiej jakości materiałów nadaje całości wyjątkowej elegancji. Chociaż we wnętrzach odnajdujemy różnorodne wzornictwo oraz elementy wykończeniowe, całość tworzy spójną kompozycję.

Wnętrza hotelu Crystal Mountain w Wiśle

Ocieplamy wnętrza

Każde wnętrze nabiera bardziej przytulnego charakteru, kiedy ubierzemy je w miękkie i przyjemne dla skóry tkaniny. Pamiętając o tym, architekci wybrali ciepłe welurowe tapicerki oraz lejące się zasłony. Nie bez znaczenia jest wykorzystanie drewna – jego obecność w hotelowych pokojach sprawia, że można poczuć się tu jak w domu. Kameralny klimat aranżacji podkreśla projekt oświetlenia – duża liczba punktów świetlnych oraz różnorodne natężenie to podstawa projektu, który ułatwiać ma odpoczynek. 

Architekci z pracowni Q2Studio dobrze wiedzą, jak projektować budynki, aby te wpisywały się w kontekst, w którym istnieją. Przykładem jest projekt nowoczesnego centrum kreatywności i biznesu Concordia Design (zobacz Concordia Design we Wrocławiu) we Wrocławiu. Architekci zaprojektowali obiekt we współpracy ze światowej sławy pracownią MVRDV.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza hotelu Crystal Mountain w Wiśle 

Wnętrza hotelu Crystal Mountain w Wiśle – metryczka projektu

typ projektu: wnętrza hotelu
inwestor: Górskie Resorty
pracownia: Q2Studio
realizacja: 2020
lokalizacja: Wisła
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!