Kolor w biurze: o aranżacji wnętrz Standard Chartered Bank

Kolor w biurze: o aranżacji wnętrz Standard Chartered Bank

Białe biuro ozdobione wyraźnymi akcentami kolorystycznymi – oto wnętrza otwartej w ubiegłym roku siedziby banku Standard Chartered. Aranżacja łączy lokalne tradycje z przyszłościowymi formami pracy.

Nie od dziś wiadomo, że odpowiednio dobrana kolorystyka w biurze może poprawić wydajność i zwiększyć chęć do pracy. Wnętrza biurowe ubrane w zieleń mogą działać uspokajająco, jasne odcienie zieleni potęgują wrażenie czystości i przestronności. Podobne działanie ma kolor niebieski, jego zastosowanie sprzyja koncentracji i pracy umysłowej. Nic dziwnego, że to właśnie te dwie barwy wybrano jako akcenty kolorystyczne w jasnym i przepełnionym światłem nowym biurze banku Standard Chartered.

Biuro zlokalizowane jest na najwyższych piętrach kompleksu The Warsaw Hub (zobacz wieżowiec The Warsaw Hub) mieszczącego się na warszawskiej Woli. Projektowana przestrzeń obejmuje blisko 4600 mkw nowoczesnej powierzchni pracy. Projekt wnętrza przygotowany został przez pracownię Artchitecture we współpracy z londyńskim biurem M Moser associated.

Kolor w biurze: o aranżacji wnętrz Standard Chartered Bank

Funkcje przestrzenne w biurze

Aranżacja środowiska pracy objęła zarówno stałe, jak i tymczasowe przestrzenie robocze na powierzchni „open-plan”. W planie nowego biura nie zabrało także obszarów pracy wspólnej, sal konferencyjnych, pomieszczeń szkoleniowych, a także stanowisk do cichej pracy indywidualnej. W dwukondygnacyjnej strefie wypoczynkowej pojawiła się kawiarnia, służąca jako strefa eventowa. Na co dzień pracownicy mogą korzystać z wygodnej przestrzeni jak z miejsca sprzyjającego przerwom w pracy oraz nieformalnym spotkaniom. Takie zadanie pełnią także punkty herbaciane oraz zewnętrzny osłonięty taras.

Konfiguracja wnętrz biurowych zorientowana została obwodowo wokół pionowej komunikacji budynku i głównych trzonów instalacyjnych. Projekt łączy prostą, zrozumiałą formę rzutu ze zróżnicowanymi materiałami wykończeniowymi, których zastosowanie odpowiednio wyróżnia odmienne strefy funkcjonalne. Dzięki optymalnie zaaranżowanym wnętrzom architektom udało się stworzyć przestrzeń sprzyjającą wymianie doświadczeń i wzmacnianiu relacji pomiędzy zespołami projektowymi.

Kolor w biurze: o aranżacji wnętrz Standard Chartered Bank

Sposób na akustykę w biurze

Aby uzyskać odpowiednią wysokość pomieszczeń w miejscach pracy, zdecydowano o rezygnacji z podwieszanych sufitów. W związku z tym należało się zmierzyć z problemem komfortu akustycznego w wysoce aktywnej przestrzeni. Na odsłoniętej płycie betonowej sufitu zawieszono szereg regularnych, rzeźbionych akustycznie przegród sufitowych, które przecinają linie kierunkowego oświetlenia.

Kolorystyczne podziały przestrzeni

Każde z czterech pięter biura wykończone zostało przy pomocy innego koloru przewodniego. Bazę nieodzownie stanowi biel, którą pokryto panele akustyczne, ściany oraz znaczną część wyposażenia biurowego. Zastosowanie różnych tekstur materiałów poprawia wrażenie przestrzenne użytkownika w miejscu pracy. 

Zobacz galerę zdjęć wnętrza biura Standard Chartered Bank 

Kolor w biurze: o aranżacji wnętrz Standard Chartered Bank – metryczka projektu

typ projektu: wnętrze biurowe
inwestor: Standard Chartered Bank
pracownia: Artchitecture, M Moser associates
realizacja: 2020
lokalizacja: Wola, Warszawa
projektowana powierzchnia: 4600 mkw
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!