Wnętrze w klimacie Eko

Wnętrze w klimacie Eko

Wnętrze urządzone w zgodzie z naturą to Eko-wnętrze. Bouygues Immobilier Polska zachęca do wyboru materiałów od producentów, którzy dbają o środowisko przy produkcji drewnianych podłóg, farb, płytek oraz armatury. Cel realizuje we współpracy z pracownią architektury wnętrz Deer Design.

Dbałość o przyrodę i ekologię wzrasta wraz z poziomem świadomości ludności. Najnowsze projekty i aranżacje ukazują dbałość o środowisko. Również w realizacjach dewelopera Bouygues Immobilier Polska takich jak Essentiel Talarowa na Białołęce i Osiedle Lumea na Bemowie zauważamy troskę o ekologię. Przy tych projektach, z szerokiego katalogu, który został wypracowany przy współpracy ze specjalistami, zostały wybrane rozwiązania takie jak: panele fotowoltaiczne, biała membrana dachu, ogrody wertykalne, system do gromadzenia wody deszczowej, domki dla pożytecznych owadów czy karmniki i poidełka dla ptaków.

wnetrze w klimacie eko

Eko wnętrze

Nie tylko budynki oraz ich otoczenia zyskują ekologiczne elementy. Również wnętrza mieszkań przyłączają się do wspólnej korzyści. Aby ten zamysł wdrążyć w życie deweloper nawiązał współpracę z pracownią architektury wnętrz Deer Design.
Wszystkie proekologiczne praktyki to już nie tylko chwilowy trend, a nowe podejście do wielkich zmian. Współpracujemy z wykonawcami, dla których dbanie o środowisko jest standardem – argumentuje Karina Książek, Project Manager w Bouygues Immobilier Polska. – Deer Design to laureat kilku prestiżowych nagród i wyróżnień. Standardem w tej pracowni są wysokiej jakości materiały oraz sprawdzona i niezawodna ekipa budowlana – dodaje.

W ramach współpracy partnerzy stworzyli kilka programów wykończenia mieszkań pod klucz. Jednym z nich jest High Life. Na etapie urządzania mieszkania można wybrać z katalogu rozwiązania oznaczone zielonym listkiem. – To wysokiej jakości materiały wykończeniowe uznanych producentów, którzy dbają o środowisko przy produkcji drewnianych podłóg, farb, płytek oraz armatury. Tym sposobem można urządzić wnętrze w zgodzie z naturą – wyjaśnia Karina Książek.

Oto kilka przykładów:
- za każdą sprzedaną paczkę desek podłogowych producent przekazuje pieniądze na zakup sadzonki drzewa (w ramach rekompensaty za zużycie surowca naturalnego),
- płytki ceramiczne, do których produkcji używa się maszyn pozwalających zminimalizować zużycie energii elektrycznej,
- podłogi drewniane od producenta, który stara się zmniejszać emisję dwutlenku węgla przy produkcji,
- deski podłogowe zabezpieczone lakierami i olejami bez rozpuszczalników i szkodliwych substancji,
- baterie łazienkowe, dzięki którym zużycie wody jest nawet o połowę mniejsze bez wpływu na wydajność przepływu.

wnetrze w klimacie eko

Kompleksowe rozwiązanie

Pakiet High Life jest stworzony dla osób ceniących najwyższą jakość i nietypowe rozwiązania. W jego podstawowej wersji znajdziemy: konsultacje, paczkę projektów, wizualizacje, wyposażenie w drzwi wewnętrzne, ułożenie podłóg drewnianych i płytek, wykończenie i wyposażenie łazienki oraz dobór oświetlenia. Można do tego dobrać meble pod wymiar, sprzęt AGD czy usługę dekoracji wnętrz. – Warto pamiętać, że programy wykończeniowe można indywidualnie modyfikować. Architekci skutecznie doradzą w wybraniu najlepszych rozwiązań dopasowanych do potrzeb – podkreśla Olga Grabowska, Showroom Manager Deer Design – To znakomita opcja dla osób, którym zależy na czasie, sprawdzonych materiałach oraz kompleksowej, profesjonalnej obsłudze – dodaje.

Bougues Immobilier Polska współpracuje z architektami wnętrz także w innych miastach, w których buduje mieszkania z możliwością wykończenia pod klucz, czyli we Wrocławiu i w Poznaniu. Partnerami w tych miastach są pracownie TM Building System i redNet DOM.

Zobacz galerię zdjęć eko wnętrz

Źródło: Bouygues Immobilier Polska

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!