Krakowski apartament zyskał nowe oblicze – wnętrza przebudowano i zaaranżowano na nowo. Teraz mieszkanie jest przestronne i nowoczesne.
Projektowany apartament mieści się na Woli Justowskiej w Krakowie w zespole mieszkaniowym złożonym z kilku budynków projektu biura Lewicki i Łatak. Mieszkanie mierzy około 90 mkw, przynależy do niego zielony taras na dachu budynku oraz garaż podziemny. Jako że inwestor kupił mieszkanie z rynku wtórnego, zdecydował on o generalnej przebudowie wnętrz i remoncie. Projekt budowlany, a także aranżacja wnętrza mieszkania wykonany został przez biuro architektoniczne Przybyła + Foryś. Projektanci znani są z licznych docenianych realizacji, do których należy przebudowa zabytkowego budynku (zobacz zabytkowy budynek) znajdującego się na terenie szpitala w Chorzowie.
Koncepcja architektów zakładała całkowitą zmianę układu mieszkania. Postanowiono otworzyć wnętrza, tworząc przestronną część dzienną, która łączy funkcje salonu, kuchni i jadalni. W strefie prywatnej znajduje się łazienka oraz dwa pokoje. Jednym z nich jest sypialnia główna, która została jedynie częściowo oddzielona od pozostałej części mieszkania.
W ramach przeprowadzonych prac wykonano także interwencję w elewacji budynku. Wymieniono wszystkie okna, a otwory okienne obniżono do poziomu posadzki. Dzięki temu wnętrze wypełnia powietrze, a za oknami rozciąga się widok na zielony taras będący przedłużeniem wnętrza.
Wnętrze zaaranżowane zostało w bardzo męskim stylu – klasyczna elegancja idzie w parze z wyważoną kolorystyką i przygaszonymi barwami. Architekci postawili na czerń oraz całą gamę szarości, które wprowadzone zostały także poprzez zastosowanie betonu architektonicznego. Ten ostatni nadaje przestrzeni industrialny charakter – betonowy sufit oraz filar konstrukcyjny w sypialni świetnie wpisują się w zaproponowaną stylistykę.
Zaproponowane wyposażenie charakteryzuje się prostą formą. We wnętrzach znajdziemy elementy szklane oraz błyszczące aluminium, które podkreślają nowoczesną stylistykę. Na uwagę zasługuje zabudowa kuchni – rozbita na dwie części, składa się z niskich szafek z blatem roboczym oraz monolitycznej zabudowy skrywającej w sobie sprzęty kuchenne i dużą liczbę schowków. Drewniana zabudowa płynnie łączy się z minimalistyczną w formie okładziną ściany. Naturalne drewno ociepla wnętrze i wprowadza bardziej kameralny nastrój.
Na sufitach w mieszkaniu zamontowano szyny z reflektorami w czarnym kolorze. Minimalistyczne oprawy nie tylko dobrze doświetlają przestrzeń, ale też same w sobie stanowią dekoracje, podobnie jak duża lampa zawieszona ponad stołem w strefie jadalni. Uzupełnieniem kącika wypoczynkowego jest lampa stojąca w formie dwóch białych reflektorów.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
typ projektu: wnętrze mieszkania
inwestor: prywatny
pracownia: Przybyła + Foryś
koncepcja architektoniczna, projekt wnętrz: Jacek Foryś
projekt budowlany, architektura: Jacek Foryś, Małgorzata Przybyła
realizacja: 2020
lokalizacja: Kraków
projektowana powierzchnia: 90 mkw
opracowanie: Wiola Imiolczyk
Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Głównym założeniem projektowym było wykreowanie przestrzeni utrzymanej w duchu industrialnym...
czytajMimo upływu lat, Osiedle Ptasie pozostaje jednym z najlepszych adresów...
czytajWnętrze podmiejskiej willi o powierzchni 480 m² zostało zaprojektowane jako...
czytajCoraz większą popularnością cieszą się apartamenty na krótkoterminowy wynajem. Z...
czytaj
Ilość komentarzy: 0