Antyki w nowoczesnym wnętrzu

Antyki w nowoczesnym wnętrzu

Czy nowoczesny design można połączyć z klasycznym wzornictwem? Okazuje się, że tak – architekci z pracowni TOYA DESIGN stworzyli propozycję współczesnego wnętrza, w którym znalazło się miejsce dla wiekowych mebli z domu rodzinnego inwestorów.

Inwestorzy długo szukali miejsca, które mogłoby stać się ich wymarzonym domem. Kiedy w końcu zdecydowali się na apartament, zwrócili się do architekta Tomasza Wojtowiaka z pracowni TOYA DESIGN. Oczekiwali projektu, który byłby wyjątkowy i oddawałby styl życia i indywidualne gusta właścicieli. Ważnym założeniem była konieczność wkomponowania w projekt licznych pamiątek rodzinnych, które gromadzone były przez wiele lat. Jednocześnie wnętrze miało być nowoczesne i wygodne.

Pracownia TOYA DESIGN nie od dziś znana jest z niebanalnych projektów przestrzeni, do których należy projekt wnętrz kameralnego kina Muza w Poznaniu (zobacz wnętrze kina Muza). I tym razem architekci nie bali się ciekawych rozwiązań funkcjonalnych i estetycznych. Należy do nich wprowadzenie kotar, które częściowo zastępują typowe ściany dzielące pomieszczenia.

Kotary pojawiają się w korytarzu – oddzielają przestrzeń garderoby od wspólnej strefy wejściowej. Ciemna tkanina dobrze współgra z lustrzanym sufitem, który powiększa przestrzeń. Czarna barwa sufitu w połączeniu z oświetleniem LED oraz kotarami nadają wnętrzu niemal teatralnego charakteru.

Kotara zamontowana została również w jednym z pomieszczeń części prywatnej mieszkania - sypialni połączonej z nowoczesnym pokojem kąpielowym. Połyskująca szara tkanina subtelnie oddziela obie strefy. Po zasłonięciu kotar można mieć wrażenie intymności w każdym z pomieszczeń. W strefie prywatnej antyki doskonale współgrają z nowoczesnym wyposażeniem. Elegancka wolnostojąca wanna została usytuowana centralnie niczym w luksusowych gabinetach SPA. Proste formy i oszczędne w kolorze detale dodają aranżacji elegancji.

Antyki w nowoczesnym wnętrzu

Stare meble w nowym wnętrzu

Zaaranżowanie nowoczesnego apartamentu z wykorzystaniem wiekowych mebli może być trudnym zadaniem. Mimo tego architekci świetnie sprostali temu zadaniu. W przestronnym salonie z otwartą kuchnią udało się wprowadzić nowoczesne motywy i zestawić je z antykami. Eleganckie meble wypoczynkowe ustawione zostały w towarzystwie ikonicznego regału projektu Rajmunda Hałasa w modernistycznym stylu. Całość urozmaica duży, betonowy element, którym ozdobiono ścianę telewizyjną.

W części kuchennej przeważa nowoczesna funkcjonalność. Duża wyspa kuchenna to prosta bryła dająca znaczną przestrzeń do przechowywania, a także do przygotowywania posiłków. Szklane, białe fronty świetnie współgrają z grafitowym, szorstkim blatem z kamienia. Nowoczesne, designerskie lampy stanowią estetyczne uzupełnienie współczesnej stylistyki wnętrza.

Właściciele, jako miłośnicy przyrody, wybrali apartament o dużych przeszkleniach, przez które do wnętrz zagląda zieleń. Aby wzmocnić poczucie bliskości natury, okna przysłonięte zostały zaledwie muśnięciem zasłon. Dodatkowo dużą rolę w aranżacji odgrywa drewno. Ciemny i ciepły drewniany parkiet w orzechowym kolorze ułożony jest w zygzak i rozciąga się wewnątrz wszystkich pomieszczeń apartamentu.

Zobacz galerię zdjęć aranżacji antyków w nowoczesnym mieszkaniu

Antyki w nowoczesnym wnętrzu– metryczka projektu

typ projektu: wnętrze apartamentu
inwestor: prywatny
pracownia: TOYA DESIGN
realizacja: 2020
zdjęcia: Maciej Augustyniak
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!