Trendy łazienkowe 2021!

Trendy łazienkowe 2021!

Łazienka to miejsce codziennego relaksu i strefa odpoczynku. W jej wnętrzu uwalniamy się od stresów i napięć po ciężkim dniu pracy. Zarazem jest to prywatna strefa, intymna przestrzeń, gdzie dbamy o nasze ciało i skórę. To wnętrze wciąż ewoluuje i zdobywa kolejne funkcje i zadania, które spełnia jednocześnie. Jak zmieni się ono w 2021 roku?

Nowe trendy łazienkowe

Miniony rok był pastelowy i oszczędny w formach. We wnętrzach panowała równowaga kolorów i proste geometryczne kształty. Rok 2021 może zaproponować nam odejście od jasnych i ciepłych aranżacji na rzecz ciemniejszych, kameralnych, bardziej buduarowych. Również w tym roku nie zabraknie nuty klasyczności i minimalistyczności. Łazienki stały się strefami odpoczynku i relaksu. Czas, jaki obecnie spędzamy w domowym zaciszu zdecydowanie się wydłużył i jednocześnie wzrosły nasze wymagania. Przestrzeń łazienkowa przekształciła się w domową strefę SPA. Już nie wystarcza nam szybki prysznic, którym rozpoczynamy dzień. Chętnie korzystamy z wygodnych wanien, w których kąpiel daje nam możliwość relaksu i odprężenia. Ważne, żeby ich kształty były ergonomiczne – komentuje architekt wnętrz Katarzyna Rosłon, ambasadorka Geberit i właścicielka pracowni RK Studio z Gliwic.
Minimalizm nas nie opuszcza, a natura zdaje się być nam coraz bliższa. Wykończenia o naturalnej bazie, zieleń i roślinność, która uspokaja będzie gościła w naszych łazienkach w 2021 roku. Komfort i design to kolejna para, która będzie się przeplatać w kątach łazienek tego roku.

Trend na czerń i biel

Elegancka czerń i biel zagoszczą w tegorocznych wnętrzach, bowiem klasyka i minimalizm zawsze się obronią. Nie zabraknie jednak miejsca na odrobinę szaleństwa i moc intensywnych barw: – W tym sezonie na uwagę zasługują odważne zestawienia kolorystyczne, często podkreślone wręcz biżuteryjnymi dodatkami. – dodaje architekt wnętrz Katarzyna Rosłon.

Czerń w łazienkach tworzy eleganckie wykończenie, zaś biel je rozświetla. Zestawienie tych kolorów musi osiągać proporcje idealne. Dominanta ciemnego koloru może przytłoczyć aranżację, co niekorzystnie wpłynie na odbiór przestrzeni. Dlatego obowiązkowym kompanem czerni często stają się elementy rozświetlające. Wyważone połączenie ciemnej barwy i bieli przypadnie do gustu zarówno miłośnikom minimalizmu, jak i nowoczesnych rozwiązań.

 

trendy łazienkowe 2021

Minimalizm i mat w trendach 2021

Czasy, kiedy królowały łazienki na wysoki połysk - odchodzą w zapomnienie. Obecnie architekci stawiają na mat. – Ściany i sprzęty tracą połysk. Pojawia się kolor wspólny dla ścian, podłóg i sufitów – mówi Anna Chmielewska, architekt wnętrz z pracowni JAM KOLEKTYW w Warszawie. Kolorystyczne inspiracje obejmują ponadczasową i elegancką czerń, a także stylową biel w wykończeniu matowym.

Trend na naturalne materiały i drewno

Coraz wyraźniejsze w trendach łazienkowych jest szukanie ukojenia i relaksu w kontakcie z naturą. Ukłon w stronę roślin, drewna i naturalności to kolejny hit, który pojawią się w propozycjach na ten rok. – Minimalistyczne, wnętrze może pomóc nam odsunąć od siebie natłok myśli. Dlatego urządzając łazienkę tak chętnie sięgamy dziś po kolory i materiały nawiązujące do natury. Paleta barw ziemi uspokaja zmysły. Naturalne drewno lub imitujące je płytki dodają łazience przytulności. Kojarzą się z sauną, przebieralnią na plaży albo domkiem na wsi, a takie skojarzenia odciągają nas od spraw biznesowych i przyziemnej codzienności. – mówi architekt wnętrz Ida Mikołajska, ambasadorka Geberit i współwłaścicielka pracowni MIKOŁAJSKA studio z Krakowa.

Szafki z drewnianymi frontami czy ściany z naturalnych desek cieszą się dość dużą popularnością. Najlepszym rozwiązaniem, które sprawdzi się w łazience, są płytki ceramiczne drewnopodobne dające efekt naturalnego drewna na podłodze czy ścianach. Jest to praktyczne, ekologiczne i przede wszystkim bardzo efektowne, dlatego „drewniane” łazienki robią coraz większą furorę Innym nawiązaniem do natury może być kamień, gres czy konglomeraty – dają one poczucie trwałości i solidności. Z kolei roślinność wprowadza do przestrzeni łazienki – zazwyczaj podporządkowanej funkcjonalności – nieco organicznego luzu. Służy to zarówno wnętrzu, jak i jego użytkownikom – dodaje Ida Mikołajska.

trendy łazienkowe 2021

Trend na toaletę XXI wieku

Komfort i design to kolejna para, która będzie się przeplatać w kątach łazienek tego roku.  Najlepszym przejawem takiego myślenia są toalety, których funkcjonalność nie kończy się na zaspokojeniu podstawowych potrzeb fizjologicznych, ale idzie o krok dalej… zapewnia użytkownikowi czystość i wygodę. Mowa oczywiście o toalecie myjącej, trendzie ostatnich lat, obecnym również w prognozach na rok 2021. Technologiczne zaawansowanie tego produktu pozwala na wiele praktycznych udogodnień.

Toaleta myjąca łączy funkcjonalność tradycyjnej miski z bidetem i inteligentną technologią. Po skorzystaniu z toalety Geberit AquaClean można uruchomić funkcję mycia miejsc intymnych ciepłym strumieniem wody i cieszyć się uczuciem świeżości, jak po porannym prysznicu. To ogromne ułatwienie, ale także oszczędność miejsca w łazience. Śmiało można przypuszczać, że prędzej znudzi nam się wystrój łazienki niż komfort, jaki zapewniają zaawansowane technologicznie sprzęty łazienkowe.  Łazienka 2021 jest powrotem do minimalizmu, ale w organicznej formie.

Zobacz galerię zdjęć łazienek 2021 roku

Żródło: Geberit

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!