Eleganckie wnętrza apartamentu na Złotej 44

Eleganckie wnętrza apartamentu na Złotej 44

Wyszukany design, szlachetne materiały wykończeniowe i panoramiczne okna z widokiem na niebo – oto wnętrza apartamentu na 50. piętrze w wieżowcu Złota 44 w Warszawie. Za projekt odpowiada architektka Anna Koszela.

Architektka Anna Koszela znana jest z pełnych szyku i elegancji realizacji, takich jak aranżacja wnętrza mieszkania na Powiślu. Projektantka inspiracji szuka w sztuce, modzie, ale też naturze, a prezentowane przez nią projekty pełne są harmonii i równowagi. Nie mogło być inaczej w tym przypadku – wnętrza przestronnego apartamentu na Złotej 44 zachwycają nietuzinkowym designem. I tym razem zaprojektowana przestrzeń koresponduje z otoczenie, prowadząc dialog z panoramicznym widokiem rozciągającym się za oknami mieszkania.

Apartament mieści się na 50. piętrze wieżowca Złota 44, czyli pod jednym z najbardziej prestiżowych adresów a Warszawie. Szczyt budynku zwykle skryty jest w chmurach, podobnie jak projektowany lokal. Dzięki dużym przeszkleniom strefy dziennej można mieć wrażenie zawieszenia wśród chmur – w szczególności w senne i mgliste poranki. Architektce zależało, aby ten wyjątkowy widok pozostawał w centrum uwagi, a samo wnętrze stanowiło miejsce dla codziennego odpoczynku po intensywnym dniu w mieście. 

Mieszkanie w wieżowcu

W aranżacji wnętrza postawiono na jasną, stonowaną paletę barw, a także nienachalne wzornictwo, które decyduje o nieco offowym charakterze przestrzeni. Pomimo całej swej subtelności, wnętrza mieszkania przedstawiają się odważnie i nieoczywiście. Wszystko za sprawą starannie wyselekcjonowanej kolekcji dzieł sztuki, która zdobi ściany mieszkania oraz ikony współczesnego wzornictwa. Zgodnie ze swoim zamiłowaniem do włoskiego wzornictwa, architektka wybrała klasyczne meble Arketipo. Uzupełnieniem są wyraźne akcenty w postaci artystycznych fotografii autorstwa Jarka Madejskiego.

Otwarta strefa dzienna łączy w sobie funkcje salonu, jadalni i kuchni. Rozłożysta sofa skierowana jest w stronę panoramicznych przeszkleń, a nie jak zazwyczaj – w stronę ściany telewizyjnej. Szczególne wrażenie robi strefa jadalniana, gdzie stanął wyszukany stół ze szklanym blatem. Wokół okrągłego stołu stawiono krzesła z tapicerowanymi kubełkami w atramentowym kolorze. Dopełnieniem całości jest imponująca forma żyrandola.

Eleganckie wnętrza apartamentu na Złotej 44

Sypialnia z widokiem na miasto

Panorama miasta widoczna jest również z okien sypialni. Mimo spokojnej i harmonijnej aranżacji wnętrza w pomieszczeniu da się poczuć rytm miasta. Architektka zaproponowała konsekwentną kontynuację estetyki strefy dziennej – dominują tutaj łagodne barwy i ciepłe tkaniny. Ponad obszernym łóżkiem zawieszono obraz „Hotel de Ville” z cyklu „Metro” pędzla Piotra Czajkowskiego. Całość tworzy wyrazistą i wyrafinowaną kompozycję.

Eleganckie wnętrza apartamentu na Złotej 44

Zobacz galerię zdjęć wnętrza apartamentu na Złotej 44

Eleganckie wnętrza apartamentu na Złotej 44 – metryczka projektu

typ projektu: wnętrze mieszkania
inwestor: prywatny
pracownia: Anna Koszela Architektura Wnętrz
realizacja: 2020
lokalizacja: Złota 44, Warszawa
zdjęcia: Hanna Długosz
stylizacja: Anna Tyślerowicz
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!