Ptasi regał

Ptasi regał

Lada chwila budki lęgowe na drzewach w parkach zaczną się zapełniać ćwierkającymi lokatorami. Dzięki duńskiej projektantce Kristinie Kjær Hansen miłośnicy ptaków mogą wprowadzić nieco wiosennego, 'ornitologicznego' designu do swoich mieszkań.

'Birdstick' nie jest oczywiście prawdziwą budką lęgową – to dość nietypowy regał zbudowany z różnej wielkości modułów przypominających ptasie 'jednostki mieszkalne'. Wykonane z drewna pudełka nie są na stałe przytwierdzone do utrzymującej je żerdzi – ich położenie można zmieniać, mocując je za pomocą drewnianych kołków i obracając w dowolną stroną. Dzięki temu każdy użytkownik ma szansę stworzyć własną wersję mebla i zmieniać go w zależności od potrzeb.

Przypominające budki da ptaków moduły mają trzy różne rozmiary – większe są wystarczająco duże, by można w nich było przechowywać książki czy oprawione w ramki zdjęcia, najmniejsze zaś mogą być dobrym miejscem na drobiazgi takie jak klucze czy flakon perfum.

Regał powstał we współpracy z firmą TEKO, a jego premiera miała miejsce na targach meblarskich w Sztokholmie na początku lutego tego roku, gdzie znalazł się w strefie Greenhouse.

fot: Emil Monty Freddie

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!