Przyjemność w Poznaniu: o aranżacji wnętrza pizza baru

Przyjemność w Poznaniu: o aranżacji wnętrza pizza baru

Wizyta w niedużym pizza barze to prawdziwa przyjemność – zarówno dla fanów dobrej kuchni, jak i niebanalnego designu. Włoskie inspiracje i kultura streetfoodu stały się punktem wyjścia dla aranżacji wnętrza pizza baru.

Przyjemność to mały pizza bar w na poznańskiej Wildze. 30-metrowy lokal mieści się przy ulicy Górna Wilda 82/84, a swoim gościom serwuje przede wszystkim pyszne pizze przygotowane według tradycyjnej włoskiej receptury. Za projekt wnętrza lokalu odpowiada architekt Adam Wierciński z pracowni Wierciński Studio, który w swoim portfolio ma między innymi projekt minimalistycznych wnętrz kliniki stomatologicznej w Suchym Lesie.

W niedużym poznańskim lokalu wydzielona została strefa dla gości mieszcząca aż 18 miejsc siedzących oraz niewielki bar. Oprócz tego w planie restauracji znajdziemy kuchnię, pomieszczenia magazynowe oraz toaletę. Istotną cechą wnętrza są wysokie sufity. Z tego względu architekt zaproponował podział ścian poprzez kolorystyczne odcięcie ich górnych partii, które łączą się w jedną całość z sufitem. W ten sposób przestrzeń staje się bardziej przyjazna.

Kolejnym zabiegiem, który dobrze sprawdza się w wysokich pomieszczeniach, jest montaż stalowej konstrukcji pod sufitem. W przypadku poznańskiego lokalu zaproponowano konstrukcję pomalowaną na ciepły koralowy odcień – identyczny jak kolor sufitu. Uzupełnieniem są rozmieszczone na kratkach rośliny doniczkowe w doniczkach z terracoty.

Przyjemność w Poznaniu: o aranżacji wnętrza pizza baru

Białe kafle na ścianach

Ściany lokalu konsekwentnie przykrywają białe, kwadratowe płytki o wysokim połysku. Charakterystycznym elementem ozdobnym jest imitująca włoską markizę dekoracja zdobiąca jedną ze ścian. Jest to współczesna interpretacja elewacji budynku z oknem, ponad którym zawieszono charakterystyczny dla krajów śródziemnomorskich element chroniący przed słońcem. Wyraźna, granatowa linia ornamentu wyróżnia się w jasnej przestrzeni pizzerii. Granat pojawia się także w postaci stelaża stolika przy ścianie.

Jednak głównym elementem przestrzeni Przyjemności jest duży, wspólny stół. Jego blat podzielony został przez stalowe koryto pełniące funkcję miejsca dla sosów, przypraw i innych dodatków. Jako blat stołu wykorzystano granit. We wnętrzu pojawiają się także szlachetny marmur i lastryko.

Przyjemność w Poznaniu: o aranżacji wnętrza pizza baru

Właściwe oświetlenie lokalu

We wnętrzu pizza baru nie ma zbyt wielu dekoracji. Niewielka przestrzeń wykorzystana została w pełni, aby zapewnić miejsce dla obsługi i gości. Dekoracją są barwy i wspomniane rośliny doniczkowe pod sufitem. Oprócz tego architekt wprowadził do wnętrza minimalistyczny neon przedstawiający logo marki. Światło neonu świetnie uzupełnia projekt kameralnego oświetlenia lokalu – wnętrze doskonale prezentuje się po zmroku, kiedy przez duże przeszklenia sączy się z wnętrza ciepłe i przyjemne światło.

Zobacz galerię zdjęć pizza baru Przyjemność w Poznaniu

Przyjemność w Poznaniu: o aranżacji wnętrza pizza baru – metryczka projektu

typ projektu: wnętrze lokalu gastronomicznego
inwestor: Przyjemność
pracownia: Wierciński Studio
projekt: 2018
lokalizacja: ul. Górna Wilda 82/84 Poznań
projektowana powierzchnia: 30 mkw
zdjęcia: PION Studio
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!