Szare wnętrze mieszkania na Wilanowie

Szare wnętrze mieszkania na Wilanowie

Nieduże, za to świetnie przemyślane i funkcjonalne mieszkanie na warszawskim Wilanowie zaprojektowało Naboo Studio. Dominująca w salonie szarość pokrywa jedną ze ścian tworząc kameralną atmosferę we wnętrzu.

Projektowane mieszkanie mierzy 53 mkw, a jego układ początkowo był trudny i niepraktyczny. Architektka Aneta Dudek z pracowni Naboo Studio postarała się, aby przeprojektowana przestrzeń była funkcjonalna i komfortowa. Pracownię Naboo Studio mieliśmy okazję przedstawić już wcześniej, pisząc o jej poprzedniej realizacji, czyli wnętrzach domu w nowoczesnym wydaniu. Również nowa aranżacja mieszkania w szarości na Wilanowie doskonale wpisuje się we współczesne trendy – bez biernego powielania wzorców, a z ich twórczą interpretacją.

Salon z kuchnią w szarości

W wilanowskim mieszkaniu zaprojektowano przestronną strefę dzienną mierzącą 25 mkw, która łączy w sobie funkcje salonu, jadalni oraz aneksu kuchennego. Wszystkie trzy strefy pomieszczenia tworzą harmonijną całość i płynnie się przenikają. Dominantą barwną stała się ciemna szarość, którą okryto jedną ze ścian pomieszczenia. Elegancki antracyt dopełnia klasyczna sztukateria, która nadaje wnętrzu delikatności.

Niewielki aneks kuchenny mimo swoich rozmiarów pozostaje bardzo praktyczny. Białe fronty szafek w półmatowym wykończeniu skrywają liczne sprzęty kuchenne, a także przestrzenie do przechowywania. Uzupełnieniem bieli jest ciemna szarość cienkiego blatu, a także fragmentu ściany pod nim. Tuż obok aneksu kuchennego stanął czarny, nieznacznie stylizowany na lata 60. stół z zestawem tapicerowanych krzeseł. Obite butelkowozielonym welurem stanowią wyraźny dodatek do całej koncepcji.

Szare mieszkanie na Wilanowie

Biokominek w mieszkaniu

We wnętrzu zaproponowano jeszcze jedno ciekawe rozwiązanie – pojawia się tutaj mobilny biokominek. Urządzenie jest opalane biopaliwem i może być stosowane wszędzie, bowiem nie wymaga podłączenia do zewnętrznego kanału odprowadzającego spaliny. Paliwo spala się bez wydzielania dymu i zapachu, przez co biokominek stanowi świetną alternatywę dla wszystkich miłośników żywego ognia, którzy nie mają możliwości montażu tradycyjnego kominka opalanego drewnem.

Całe mieszkanie ubrane zostało w panele w odcieniu naturalnego dębu, który świetnie sprawdza się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnych aranżacjach. Naturalną kolorystykę zaproponowano też w łazience – jej podłogę ozdabiają drewnopodobne płytki, zaś na ścianach położono gres przypominający naturalny kamień.

Szare mieszkanie na Wilanowie

Fototapeta w sypialni

Na uwagę zasługuje też sypialnia, w której głównym motywem są kwiaty przeniesione na ścianę z płótna holenderskiego malarza czasów nowożytnych. Zmysłowe kwiaty zostały powiększone do rozmiaru, który eksponuje popękany, ponad 300-letni werniks, którym pokryty był obraz. Na tle tapety ustawiono łóżko z tapicerowanym zagłówkiem oraz niewielkie metalowe stoliki. Zamiast tradycyjnych lampek nocnych architektka zaproponowała dyskretne lampy wiszące o kloszach z półprzezroczystego szkła – oprawy dają łagodne światło, które dobrze sprawdza się we wnętrzu pomieszczenia przeznaczonego do odpoczynku.

Zobacz galerię zdjęć szarego wnętrza mieszkania na Mokotiwie 

Szare wnętrze na Wilanowie – metryczka projektu mieszkania

typ projektu: wnętrze mieszkania
inwestor: prywatny
pracownia: Naboo Studio
autorka projektu: Aneta Dudek
realizacja: 2020
lokalizacja: Wilanów, Warszawa
projektowana powierzchnia: 53 mkw
zdjęcia: Pion Poziom
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!