Elegancka głębia granatu i drewna o naturalnym wybarwieniu to związek iście doskonały. Zaproponowaną przez pracownię Dream House kompozycję kolorystyczną uzupełniają łagodna biel i wyraźne czarne akcenty.
Architektka Kamila Urzędowska z pracowni Dream House może pochwalić się ciekawą propozycją projektu wnętrza beskidzkiej jurty (zobacz projekty wnętrza jurty), czyli drewnianej konstrukcji w formie dużego namiotu mieszkalnego. Tym razem architektka dzieli się z nami swoim pomysłem na wnętrze domu o łącznej powierzchni około 100 mkw zlokalizowanego na terenie Małopolski. Do zadań projektowych należała zarówno aranżacja wnętrza, jak i projekt ogrodu oraz tarasu.
Kluczowym założeniem było umiejętne zaplanowanie na niewielkim metrażu aż trzech sypialni, a także pozostałych pomieszczeń, czyli gabinetu, dwóch łazienek oraz pomieszczeń gospodarczych. Architektka zaproponowała otwartą strefę dzienną łączącą w sobie salon z jadalnią, które częściowo otwierają się na kuchnię. Subtelne oddzieleni obu stref wykonano przy pomocy półścianki z lamelami drewnianymi – kuchnia pozostaje odsunięta od salonu i jadalni, a jednocześnie obie strefy pełne są światła.
Bazą kolorystyczną stała się biel uzupełniona przez odcienie łagodnych szarości. Jako dominantę wprowadzono ulubioną barwę inwestorki – głęboki i elegancki granat, który doskonale prezentuje się w zestawieniu z drewnem. To ostatnie wprowadzone zostało zarówno w wersji bielonej, jak i w naturalnym, ciemniejszym wybarwieniu. Wisienkę na torcie stanowią czarne akcenty, nadające aranżacji charakter.
W salonie pojawia się obszerna szara sofa w towarzystwie nowoczesnego stolika kawowego. Strefę wypoczynkową zaznacza granatowy dywan oraz wykończona frezowanymi panelami granatowa ściana telewizyjna. W części jadalni nie mogło zabraknąć masywnego stołu z drewna oraz modnych krzeseł o tapicerowanych kubełkach. W strefie dziennej zaproponowano podwieszany sufit, przez co możliwe było wykonanie wewnętrznego koryta. Pomalowana na czarno wnęka skrywa w sobie oświetlenie liniowe.
Uwagę zwraca także biokominek, który pojawia się we wnętrzu zamiast tradycyjnego kominka. Zastosowane urządzenie nie tylko dobrze wygląda i świetnie radzi sobie z ogrzaniem nawet dużej strefy dziennej – ze względu na swoją mobilność biokominek może zostać też łatwo przeniesiony na zewnątrz. Znajdujący się za oknami salonu taras to przedłużenie wnętrz – zaproponowano tutaj deski z modrzewia syberyjskiego oraz ruchome zadaszenie osłaniające ogrodowe wnętrze przed słońcem.
W domu w Małopolsce zaprojektowano dwie łazienki. Pierwsza znajduje się na parterze domu i króluje w niej szare lastryko oraz jasne drewno. Druga łazienka mieści się na poddaszu. To tutaj architektka zaplanowała wannę, która świetnie wpisała się w trudną przestrzeń w najniższej części pomieszczenia. W pomieszczeniu przeważają złamana biel i drewno, zaś całość dynamizuje intensywna barwa fototapety na ścianie.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
typ projektu: wnętrze domu
inwestor: prywatny
realizacja: 2020
lokalizacja: woj. małopolskie
projektowana powierzchnia: ok. 100 mkw
opracowanie: Wiola Imiolczyk
Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
W samym sercu Krakowa, na osiemdziesięciu metrach kwadratowych, powstało wnętrze,...
czytajPrezentowane wnętrze domu zaprojektowane przez Dmitriy Schuka jest wynikiem gruntownej...
czytajPrezentujemy zrealizowany projekt aranżacji wnętrz dla młodej kobiety, który powstał...
czytajBoavista 339 to projekt nowoczesnego budynku mieszkalnego zlokalizowanego w Porto,...
czytaj
Ilość komentarzy: 0