Rock’n’rollowe wnętrze mieszkania na Mokotowie

Rock’n’rollowe wnętrze mieszkania na Mokotowie

Oto realizacja wnętrza 46-metrowego mieszkania na ostatnim piętrze kamienicy z lat 50 na Mokotowie. Rocknrollowe wnętrza mieszkania zaprojektowano dla wszechstronnie uzdolnionego Inwestora z artystyczną duszą. 

Mieszkanie na warszawskim Mokotowie zaprojektowane zostało przez Aleksandrę Miłowską w pracowni AAW studio. Architektka postanowiła otworzyć przestrzeń dzienną, a także znaleźć miejsce na mini studio muzyczne, w którym inwestor mógłby realizować swoje pasje. W rock’n’rollowym mieszkaniu częściowo wyeksponowano ukrytą dotąd czerwoną cegłę, wykorzystano również istniejący parkiet, który został zdjęty, odczyszczony i ułożony na nowo. Pozostawiono widoczne przewody elektryczne oraz oryginalną chropowatą strukturą tynku. Większość mebli wykonano na zamówienie, przez co udało się uzyskać bardzo dobrze zagospodarowaną przestrzeń.

Rock’n’rollowe wnętrze: aranżacja mieszkania na Mokotowie

Otwarta przestrzeń mieszkania

Projekt wnętrza łączy w sobie styl industrialny  i francuski. Inwestor pozwolił spojrzeć na mieszkanie od trochę innej strony, umożliwił zastosowanie nietypowych rozwiązań. Założeniem rock’n’rollowego mieszkania było wizualne powiększenie przestrzeni, jej maksymalne otwarcie i doświetlenie światłem dziennym. Jednocześnie istotnym było wydzieleni sypialni z miejscem do komponowania muzyki jako osobnego pomieszczenia. Zmiany w planie mieszkania i wyburzenie poszczególnych ścian pozwoliło na utworzenie wygodnego i dobrze doświetlonego wnętrza.

W części dziennej hol płynnie przechodzi w salonik. W pomieszczeniu wykorzystano parapety tworząc w ich miejscu siedziska. Pojawiła się tu ciężka, tapicerowana sofa w mocniejszym kolorze skontrastowana ze starą cegłę ozdobioną francuską sztukaterią. Wszystkie meble do przechowywania, oprócz małej komody z czasów PRLu, zostały wykonane na zamówienie zgodnie z koncepcją projektantów. Odnowione krzesła z drugiej połowy XX wieku zestawiono z nowoczesnym stołem na eleganckiej nodze.

Głównym pomysłem na sypialnię było stworzenie podestu z łóżkiem. W podeście wykonano liczne schowki do przechowywania, zaś całość może dodatkowo służyć jako siedzisko dla kilku osób. Podest płynnie przechodzi w zabudowę pod oknem. Poprzez wykorzystanie lekko bielonej płyty OSB mebel zyskał industrialny charakter. Dodatkowym atutem podestu jest podniesienie łóżka, dzięki czemu Inwestor budzi się w koronach drzew, które zaglądają do sypialni przez okna kamienicy.

Rock’n’rollowe wnętrze: aranżacja mieszkania na Mokotowie

Mała kuchnia w mieszkaniu

Kuchnia nie jest duża, co nie ujmuje jej funkcjonalności. Wysoka zabudowa zapewnia wygodne przechowywanie, niskie szafki kryją w sobie pralkę i zmywarkę. Inwestor zdecydował się zrezygnować z typowych wiszących szafek, dzięki czemu udało się uzyskać lekkość zabudowy. Otwarte półki umożliwiają ekspozycję codziennej porcelany i szkła. W rock’n’rollowym wnętrzu zaprojektowano również wygodne siedzisko pod oknem oraz niewielki składany blacik.

Uwagę przyciąga specjalnie zaprojektowany wieszak na wino, który świetnie prezentuje się na tle ceglanej ściany oraz lampa z miedzianych rurek hydraulicznych. W pomieszczeniu zastosowano niestandardowe kolory - oliwkowe fronty, miedziane dodatki oraz beton. Na wysokich szafkach oraz na blacie został położony odporny na wilgoć mikrocement zabezpieczony lakierem. Beton i fronty z płycinami oraz podłoga o klasycznym wzorze tworzą wyjątkowe połączenie, a kuchnia jest niezwykle przytulna.

Łazienka jest maleńka, ale udało się zaprojektować w niej wygodny prysznic typu walk-in. Mikrocement pod prysznicem jest świetnym rozwiązaniem w mieszkaniu, w którym każdy milimetr ma znaczenie. W łazience beton połączono ze zdobionymi frontami oraz klasyczną biało-czarną podłogą. Duże lustro powiększa przestrzeń, drewniana szafka ociepla je, a betonowa umywalka wykonana na zamówienie pozwala na maksymalne wykorzystanie przestrzeni.

Zobacz galerię zdjęć rock'n'rollowego wnętrza 

Rock’n’rollowe wnętrze: aranżacja mieszkania na Mokotowie - metryczka projektu

Typ projektu: wnętrze mieszkania
Inwestor: prywatny
Autorka projektu: Aleksandra Miłowska
Pracownia: AAW Studio / www.aawstudio.pl
Realizacja: 2019
Lokalizacja: Mokotów, Warszawa
Sesja zdjęciowa: 2020
Zdjęcia: Paweł Szaławiński
Meble: Kustosz Meble
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!