Mieszkanie w stylu mid-century: aranżacja wnętrza od rum studio

Mieszkanie w stylu mid-century: aranżacja wnętrza od rum studio

W mieszkaniu w gdańskiej Oliwie dominują zgaszone barwy ziemi i eleganckie wykończenia. Nietypowa zabudowa meblowa salonu czy oryginalna lamperia łazienki to tylko część niespodzianek, które czekają we wnętrzu mieszkania w stylu mid-century.

Projekt wnętrz mieszkania deweloperskiego opracowany został przez architektki z trójmiasta, działające wspólnie jako rum studio. Mieszkanie zlokalizowane jest w Oliwie, dzielnicy Gdańska. Architektki zainspirowały się modernistyczną historią miasta, wykorzystując kolorystykę oraz motywy zaczerpnięte z gdańskiej architektury. Dzięki temu powstała wyjątkowa realizacja o ponadczasowym charakterze.

Efektem prac projektowych są wnętrza w modnym obecnie stylu mid-century modern, który mogliśmy oglądać także w domu w Radości (zobacz wnętrze domu Radości). W gdańskim mieszkaniu nie brakuje szlachetnych materiałów wykończeniowych, a także prostego i eleganckiego wyposażenia. W palecie barw dominują głęboka zieleń oraz ciepły karmel. Miedziane dodatki to wisienka na torcie całej aranżacji.

Część dzienna złożona jest z salonu, kuchni oraz przestrzeni jadalni. Architektki postawiły na dużą, otwartą przestrzeń, w której granice pomiędzy poszczególnymi strefami ulegają rozmyciu. Ciekawym zabiegiem okazała się zabudowa meblowa, która konsekwentnie oplata ściany strefy wejściowej, kuchni oraz salonu. Zaokrąglenia i wyraźne cofnięcie cokołu nadają wrażenie lekkości. Połączenie ciemnego drewna w karmelowym odcieniu świetnie współgra z eleganckimi mosiężnymi wykończeniami.

Mieszkanie w stylu mid-century: aranżacja wnętrza od rum studio

Butelkowa zieleń w sypialni

Ukojeniem dla zmysłów jest spokojna zieleń, którą oblane zostało wnętrze sypialni. Barwa ta ozdabia ścianę szczytową, płynnie przechodząc na fronty zabudowy szafy. Na tle zielonej ściany pięknie prezentuje się ciekawa forma zagłówka obszytego welurem w kolorze szmaragdowym. Jako dekorację wprowadzono nowoczesne kinkiety pełniące rolę lampek nocnych. 

Zieleń w zdecydowanie subtelniejszym odcieniu zaproponowano w łazience. Pojawia się tutaj eukaliptusowa barwa, którą częściowo okryto ściany. Oryginalna lamperia ozdabia dolną część ścian oraz podłogę. Jako materiał wykończeniowy wybrano gres o przecieranej fakturze. Pomiędzy zielenią i beżową lamperią wprowadzono cienką, złotą wstęgę. Minimalistyczna ceramika dobrze komponuje się z czarną armaturą i stalowym stelażem szafki pod umywalkę.

Wnętrza mieszkania są spójne i konsekwentne. Ponadczasowe wzornictwo w stylu mid-century zaproponowane zostało w bardzo współczesnym wydaniu odpowiadając współczesnym trendom.

 

 Mieszkanie w stylu mid-century: aranżacja wnętrza od rum studio

Zobacz galerię mieszkania w stylu mid-century

Mieszkanie w stylu mid-century: aranżacja wnętrza od rum studio – metryczka projektu

typ projektu: wnętrze mieszkania
inwestor: prywatny
pracownia: rum studio
realizacja: 2020
lokalizacja: Oliwa, Gdańsk
zdjęcia: kroniki
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!