Aranżacja wnętrza mieszkania w kolorach roku Pantone 2021

Aranżacja wnętrza mieszkania w kolorach roku Pantone 2021

Ultimate Gray i Illuminating Yellow – te dwa kolory roku Instytutu Pantone królują we wnętrzach warszawskiego mieszkania. Architekci z pracowni Decoroom zadbali o modną i funkcjonalną aranżację wnętrza. 

Nie tak dawno Instytut Pantone ogłosił, jakie barwy będą królowały w 2021 roku. Tym razem jako najmodniejsze odcienie wytypowano spokojną szarość Ultimate Grey oraz pozytywny żółcień Illuminating Yellow . To właśnie te kolory architekci z pracowni Decoroom postanowili wprowadzić do wnętrz warszawskiego mieszkania na Białołęce. Inwestorzy to młode małżeństwo marzące o stylowej i dobrze przemyślanej przestrzeni. Wynikiem współpracy jest harmonijna i funkcjonalna aranżacja zgodna z najnowszymi trendami.

Mieszkanie zlokalizowane jest na parterze, a jego powierzchnia to 70 mkw. Do najważniejszych zadań projektantów należało odpowiednie doświetlenie przestrzeni, gdyż mimo dużych przeszkleń, do wnętrza docierało niewiele światła. Rozwiązaniem okazały się dyskretne reflektorki sufitowe w białej oprawie, które równomiernie oświetlają przestrzeń. Uzupełnieniem projektu oświetlenia są wyszukane formy lamp pojawiające się w każdym z pomieszczeń.

Aranżacja wnętrza mieszkania w kolorach roku Pantone 2021

Nowoczesne wnętrze mieszkania

Strefa dzienna złożona jest z salonu połączonego z otwartą kuchnią. Królują tutaj biel i odcienie szarości, dzięki czemu kompozycja wydaje się lekka i klarowna. Akcentem kolorystycznym jest miękka kanapa w ciepłym, żółtym odcieniu. We wnętrzu nie brakuje przyjemnych w dotyku tkanin wprowadzających domową atmosferę. Uzupełnieniem całości jest jasna dębowa podłoga.

W salonie nie znajdziemy ściany telewizyjnej – zamiast ekranu odbiornika inwestorzy zdecydowali się na kącik biblioteczny w postaci lekkiej zabudowy. Regał wykonano ze stalowych białych profili oraz fornirowanych półek, które dobrze komponują się z drewnem na podłodze. W konstrukcję regału wkomponowano również stanowisko pracy w postaci minimalistycznego blatu biurka i miękko obszytego krzesła.

Aranżacja wnętrza mieszkania w kolorach roku Pantone 2021

Pudrowy róż w sypialni

Centralnym punktem sypialni jest duże łóżko z dekoracyjnym zagłówkiem. Sięgający sufitu dekoracyjny zagłówek posiada efektowny pionowe przeszycia, dzięki czemu masywna bryła zdaje się optycznie lżejsza. Aby optycznie powiększyć przestrzeń zaproponowano lustra umieszczone po obu stronach mebla. Łóżko ubrane zostało w pudrowy róż, który pięknie komponuje się z subtelnymi szarościami i bielą.

W mieszkaniu znajdują się dwie łazienki. W pierwszej z nich ulokowano wolno stojącą wannę sprzyjająca długim kąpielom. Biel i łagodna szarość patchworkowych płytek na ścianie buduje atmosferę relaksu. Inwestorom zależało, aby w drugiej, mniejszej łazience udało się zmieścić prysznic typu walk-in. Aby było to możliwe, konieczna była zmiana układu ścian działowych. Dobrym wykorzystaniem przestrzeni okazały się półki w ścianie pod natryskiem umożliwiające przechowywanie kosmetyków do kąpieli. Takie zaaranżowanie wnętrza mieszkania pozwoliło wykorzystać całą, dostępną przestrzeń.

Aranżacja wnętrza mieszkania w kolorach roku Pantone 2021

Zobacz galerię wnętrza mieszkania w kolorach roku Pantone 2021

Aranżacja wnętrza mieszkania w kolorach roku Pantone 2021 – metryczka projektu

typ projektu: wnętrze mieszkania
inwestor: prywatny
pracownia: Decoroom
realizacja: 2020
lokalizacja: Białołęka, Warszawa
projektowana powierzchnia: 70 mkw
zdjęcia i stylizacja: Marta Behling, Pion Poziom – fotografia wnętrz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!