Polski design w 140-metrowym domu blogerki Made by Ruda!

Polski design w 140-metrowym domu blogerki Made by Ruda!

W Kiełczowie koło Wrocławia swój dom zaaranżowała blogerka Made By Ruda. Pomysły na aranżację wnętrz kiełkowały latami, aż w końcu ujrzały światło dzienne. We wnętrzu nie zabrakło polskiego designu i polskich marek, między innym producenta grzejników marki Luxrad!

Mimo, że na co dzień doradza i dzieli się inspiracjami z zakresu mody, urody i stylu życia, tym razem postanowiła podzielić się swoim doświadczeniem artystycznym pokazując projekt wnętrza własnego domu. Zaaranżowany przez Rudą dwupiętrowy dom składa się z 4 pokoi, dwóch łazienek, salonu oraz jadalni połączonej z kuchnią.

140-metrowy dom urządzony polskim designem_MadeByRuda_Luxrad

Aranżacja domu blogerki Made By Ruda

Punktem wyjścia miała być zieleń, która w pierwszej kolejności zagościła w sypialni w postaci pięknej tapety w ogromne liście od marki Imprenta i zielone drzwi do garderoby od marki Reno. Wnętrze aranżują bambusowe żaluzje, kwiaty, drewno i czarne dodatki w postaci lamp i grzejnika marki Luxrad.

Łazienka do której wchodzi się z sypialni jest bardzo artystyczna – tutaj wizja konsultowana była z zaprzyjaźnioną projektantką. Wyjściem do jej stworzenia były kafelki na podłodze w piękne kwiaty i wspomniana zieleń, a dopełnieniem aranżacji jest duża komoda, złote dodatki, biel i dużo kwiatów. Pozostałe pomieszczenia zostały utrzymane w tej samej, spójnej kolorystyce, na co przykładem jest zielona kanapa w salonie, czy podwieszany sufit w jadalni w tym samym odcieniu. Ruda zdecydowała się przełamać zieleń bielą i elementami drewna.

Wbrew pozorom każdy element jest przemyślany, ma swoją historię albo jest częścią większej układanki. Jedno łączy się z drugim np. kolor zielony - butelkowa zieleń jako pierwszy pojawił się w sypialni, po czym przeszedł do łazienki w formie pięknych ścian, zszedł schodami na dół, do salonu i zamieszkał na kanapie, po czym zadomowił się w kuchni na podwieszanym suficie i skończył na przedsionku w formie pięknej boazerii angielskiej. I tak każdy element ma swoje miejsce” – opowiada Ania.

140-metrowy dom urządzony polskim designem_MadeByRuda_Luxrad

Polski design w polskim domu

W zaaranżowanym wnętrzu dominuje polski design i produkty od rodzimych producentów m.in. Wood Republic, Reno, Smating czy Luxrad. Blogerka bardzo ceni sobie nowoczesne wzornictwo oraz jakość oferowaną przez polskie marki, dlatego w przypadku grzejnika do sypialni wybór padł na model Spring. „Ten grzejnik kojarzy mi się z latami dzieciństwa, ze szkołą, z czasami PRL, ale w takim nowoczesnym wydaniu, więc jak zobaczyłam ten grzejnik, po prostu przepadłam. Wiedziałam, że będzie idealnie pasował do mojej sypialni” – mówi blogerka Made by Ruda. Grzejnik idealnie wpisał się we wnętrze, tworząc równocześnie funkcjonalną ozdobę całego pomieszczenia.

Jak przyznaje blogerka, urządzenie własnych 4 kątów dało jej ogromną satysfakcję, mimo problemów podczas ich urządzania. A jakie były wyzwania? Między innymi odmienne poczucie estetyki różnych podwykonawców czy usterki zastane po odbiorze domu od dewelopera. Jednak szybko zapomniała o drobnych niepowodzenia i teraz może cieszyć się każdą kawą wypitą na własnej kanapie.

Zobacz galerię wnętrz 140-metrowego domu 

Polski design w 140-metrowym domu - metryczka projektu wnętrza

typ projektu: wnętrze mieszkania
inwestor: prywatny
pracownia: własny projekt
realizacja: 2020
lokalizacja: Kiełczów koło Wrocławia
zdjęcia: Made by Ruda

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!