Białe wnętrza z bordowym akcentem - o mieszkaniu na Mokotowie

Białe wnętrza z bordowym akcentem - o mieszkaniu na Mokotowie

Czy można ubrać nieduże mieszkanie w bordo, aby jego wnętrza pozostały jasne i przestronne? Okazuje się, że tak – oto aranżacja wnętrza pióra Dash Interiors, która zachwyca lekkością. Zapraszamy na spacer po  białych wnętrzach mieszkania na Mokotowie. 

Projektowane mieszkanie na warszawskim Mokotowie mierzy 59 mkw. Szczególną zaletą inwestycji była znaczna wysokość sufitów – pomieszczenia mają aż 340 cm wysokości, co stanowi rzadkość we współczesnym budownictwie. W planie mieszkania możemy wyróżnić otwartą strefę dzienną z aneksem kuchennym, łazienkę, sypialnię z garderobą oraz pomieszczenie gospodarcze. Projekt wnętrza przygotowały architektki z pracowni Dash Interiors – Daria Wachowicz i Martyna Kupis.

Projektantki chciały stworzyć klasyczne, eleganckie wnętrze, które przełamane będzie prostymi formami. Cel został osiągnięty – powstała zbalansowana i pełna harmonii kompozycja. Mimo klasycznych wykończeń i dekoracji, wnętrza w niczym nie przypominają niedostępnych, pałacykowych przestrzeni. Zamiast tego domowniczka może cieszyć się swobodną, lekko nonszalancką przestrzenią.

Biale mieszkanie na mokotowie - Dash-interiors.

Kolor bordo w salonie 

Dzięki pełnemu zaufaniu inwestorki, jakim obdarzyła ona pracownię Dash Interiors, architektki wprowadziły do wnętrza odważny kolor bordo. Wyraźna barwa dominuje w przestrzeni dziennej, gdzie pokryto nią część ścian. Bordo w zestawieniu z bielą i delikatnymi szarościami prezentuje się doskonale, a przy tym nie przytłacza. Ciekawym zabiegiem było wykorzystanie lustrzanych frontów szafek kuchennych. W ten sposób bordowa ściana odbija się w lustrach i stanowi barwną plamę w jasnym projekcie zabudowy kuchennej.

Biale mieszkanie na mokotowie - Dash-interiors.

Klasyczne dekoracje w białych wnętrzach

Architektki zaproponowały eleganckie wykończenia wnętrz, do których należą proste listwy sztukateryjne. Ozdabiają one ściany, a zamontowane pod sufitem pozwalają ukryć karnisze. Proste formy sztukaterii doskonale wpisują się we współczesną przestrzeń. Interesujący zabieg podziału ścian zaproponowano w sypialni. Architektki pomalowały ściany na piękny pudrowy odcień różu, nawiązujący do głębokiej barwy w salonie. W takim samym kolorze zaproponowano listwy sztukateryjne, które jednak w górnej części ścian wyraźnie odcinają się na tle pomalowanego na biało szerokiego pasa.

Zarówno w strefie dziennej jak i w sypialni nie brakuje pięknych grafik i obrazów, a także ocieplających wnętrze tkanin. Lekkie zasłony przysłaniają duże przeszklenia, a świetlistość wprowadzają modne dywany o połyskującym włosie. Uzupełnieniem całości są zielone rośliny rozstawione we wnętrzach mokotowskiego mieszkania.

Biale mieszkanie na mokotowie - Dash-interiors.

Bordo w łazience 

Kolor bordo dobrze sprawdza się również w łazience (zobacz łazienkę w kolorze bordo). Tutaj architektki zaproponowały białe płytki o wyraźnych fugach oraz czarnych akcentach. Na suficie, zamiast tradycyjnej bieli, pojawia się głęboka bordowa barwa, która nadaje przestrzeni nieoczywistego charakteru. Także tu nie brakuje zielonych roślin, których obecność stanowi kropkę nad i całej aranżacji.

 

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania na Mokotowie 

Białe wnętrza z bordowym akcentem - o mieszkaniu na Mokotowie– metryczka projektu

typ projektu: wnętrze mieszkania
inwestor: prywatny
pracownia: Dash Interiors
autorki projektu: Daria Wachowicz i Martyna Kupis
realizacja: 2020
lokalizacja: Warszawa
projektowana powierzchnia: 59 mkw
zdjęcia: Bartosz Jakubowski
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!