Industrialny styl w kameralnym wydaniu

Industrialny styl w kameralnym wydaniu

Jak zaprojektować wnętrze w stylu industrialnym, aby było ciepłe i kameralne? Oto wnętrza mieszkania według pióra pracowni Mikulska Studio – architektka udowadnia, że może być przytulnie. 

Dwupoziomowe mieszkanie zaprojektowane zostało przez architektkę Ewelinę Mikulską-Ignaczak z pracowni Mikulska Studio. Marka znana jest z projektów szytych na miarę, zgodnych z potrzebami estetycznymi i funkcjonalnymi inwestora. W swoim portfolio pracownia ma docenione realizacje w najróżniejszych stylistykach – od nowoczesnej, przez klasyczną (link: https://www.sztuka-wnetrza.pl/320/artykul/wnetrza-klasyczne), aż po rustykalną czy boho. Architektka świetnie odnajduje się też w estetyce industrialnej, co widać w jednej z najnowszych realizacji pracowni. 

Wnętrza dwupoziomowego mieszkania ubrane zostały w cegłę i beton architektoniczny. Jednak zamiast surowej i chłodnej w odbiorze przestrzeni klasycznego loftu, architektka zaprojektowała przytulne i ciepłe wnętrza odpowiadające bardziej odmianie stylu soft loft. Nie znajdziemy tutaj zastanych elementów architektury pofabrycznych budynków, mimo tego wykorzystane materiały wykończeniowe i elementy wyposażenia dobrze oddają industrialnego ducha.

Industrialny styl w kameralnym wydaniu

Soft loft – z czym to się je? 

W apartamentach w stylu soft loft nie trzeba martwić się o niesprawnie działającą instalację albo przeciąg z powodu nieszczelnych okien. Nowe mieszkania budowane są z użyciem nowoczesnych materiałów, dzięki czemu życie w nich jest łatwiejsze. Co do estetyki samego wnętrza, nie brakuje tutaj surowej cegły, ale jej obecność jest zamierzona. Cegła wybierana jest jako materiał wykończeniowy, tak jak w przypadku dwupoziomowego mieszkania projektu Mikulska Studio. 

Ruda cegła w salonie stanowi tu tło dla nowoczesnego umeblowania. W pomieszczeniu znajdziemy drewniane meble w postaci dużego, jadalnianego stołu oraz krzeseł o wygodnych siedziskach. Pod ścianą pojawiają się praktyczne regały na książki. Każdy z regałów tworzą kubiczne moduły, z których część wypełniają drewniane skrzynki. 

Królową przestrzeni salonu jest rozłożysta sofa wykończona przyjemną w dotyku, welurową tkaniną. Łagodne odcienie błękitu dobrze prezentują się na tle naturalnej cegły. Strefę wypoczynkową uzupełnia lekko połyskujący dywan oraz dwa stoliki kawowe. Wisienką na torcie uczyniono pełen ekspresji obraz zawieszony na ścianie ponad kanapą. Ciepła paleta kolorów oraz dynamika przedstawienia świetnie urozmaica spokojną i wyważoną przestrzeń.

Industrialny styl w kameralnym wydaniu

Klasyczna kuchnia w industrialnym mieszkaniu 

Aranżacja kuchni stanowi swego rodzaju kontrapunkt projektu. Ubrana w biel i delikatne szarości posiada szafki z frontami o klasycznym frezowaniu. Łagodną kompozycję uzupełnia ciepłe drewno, którym wykończono podłogę. Drewno zastosowano także w formie blatu wolnostojące wyspy kuchennej oraz praktycznych wysokich hokerów. Jednak i tutaj nie zabrakło industrialnych motywów – odnajdujemy je w postaci opraw oświetleniowych. Ponad wyspą zainstalowano ozdobną lampę z kilkoma punktami świetlnymi dającymi światło miejscowe w strefie roboczej. Prawidłowe oświetlenie główne zapewniają podwójne czarne punkty sufitowe. 

Zobacz galerię zdjęć industrialnego stylu w kameralnym wydaniu 

Industrialny styl w kameralnym wydaniu – metryczka projektu 

typ projektu: wnętrze mieszkania

inwestor: prywatny

pracownia: Mikulska Studio

autorka projektu:  Ewelina Mikulska-Ignaczak

realizacja: 2020

 

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!