Sposób na ponadczasowe biuro

Sposób na ponadczasowe biuro

Moda zmienia się dynamicznie, dlatego stworzenie projektu wnętrza, który nie znudzi się po kilku latach, jest prawdziwym wyzwaniem. Jak zaprojektować biuro charakteryzujące się ponadczasowym designem? Architekci z pracowni Massive Design mają na to sposób. 

Massive Design to pracownia, która dobrze wie, co zrobić, aby wywołać efekt wow. Wystarczy wspomnieć aranżację własnego biura mieszczącego się w śródmieściu Warszawy. Tym razem architekci, którzy od ponad 20 lat zajmują się projektowaniem przestrzeni publicznych, postawili na ponadczasowe rozwiązania i klasyczną elegancję w doborze materiałów wykończeniowych. Ich ostatni projekt wnętrza biurowego przygotowany został dla firmy Oracle – międzynarodowej firmy z branży IT. 

Proces powstawania aranżacji pokrył się w czasie z pracą nad nową identyfikacją wizualną firmy.  Biuro miało stać się wizytówką Oracle i opowiadać filozofię marki. Projekt przygotowany został w oparciu o koncepcję Redwood, czyli nowe podejście do aranżacji powierzchni biurowych firmy Oracle. Architekci inspirują się naturą, co zauważalne jest w doborze materiałowym. Ich zróżnicowane struktury czy faktury pomogły stworzyć stonowaną w wyrazie, a przy tym nowoczesną przestrzeń pracy.

Sposób na ponadczasowe biuro

Aranżacja wnętrza na lata 

Podstawowym zadaniem, jakie postawiono architektom, było przygotowanie koncepcji na tyle uniwersalnej, aby nie wymagała wprowadzania zmian w dłuższej perspektywie czasu. Pomimo otwartości aranżacji, strefy pracy zostały zaprojektowane w taki sposób, by zapewnić użytkownikom maksymalny komfort – zarówno w strefie funkcjonalnej, jak i akustycznej. Projektanci przeprowadzili analizę potrzeb i sposobu pracy w biurze i stworzyli zindywidualizowany wachlarz możliwości rozwiązań. 

Zaaranżowano miejsca dedykowane pracy indywidualne oraz grupowej. Znajdziemy tu stanowiska do pracy w skupieniu oraz brainstormingu, wygodne miejsca przy biurku, ale i na sofie. Posłużono się panelami fornirowanymi, które nie tylko ocieplają wnętrza, ale też dzięki odpowiedniej konstrukcji i perforacji zapewniają świetne parametry akustyczne.

 

Sposób na ponadczasowe biuro

Zunifikowanie przestrzeni 

Chociaż w projekcie utrzymany został klasyczny podział na strefę obsługi klienta oraz strefę pracowniczą, architekci posłużyli się tym samym standardem wykończeń. W przestrzeni dla pracowników duże znaczenie mają centralnie umiejscowione przestrzenie socjalne, które ułatwiają integrację. Pojawiają się tutaj stół bilardowy, konsole, wygodne pufy, a nawet sala do jogi. 

Architekci ograniczyli się do wyboru materiałów i wyposażenia odznaczających się najwyższą jakością. Dzięki temu są one trwałe i odporne na codzienne użytkowanie. W części recepcyjnej największą ozdobę pełni piękna panorama Warszawy, która rozciąga się za oknami biura. Elegancja lada recepcyjna w towarzystwie zielonej ściany, a także poprzecinane smugami światła panele ścienne nadają wnętrzu nowoczesnej elegancji. W przestrzeni dla klientów zaprojektowano dwa dobrze wyposażone aneksy kawowe, które ułatwiają organizację spotkania. 

Zobacz galerię zdjęć ponadczasowego biura 

Sposób na ponadczasowe biuro – metryczka projektu 

typ projektu: wnętrze biura

inwestor: Oracle

pracownia: Massive Design

projekt: 2020

lokalizacja: Warszawa

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!