Projekt wnętrza dwukondygnacyjnej restauracji włoskiej

Projekt wnętrza dwukondygnacyjnej restauracji włoskiej

W projekcie wnętrza tej restauracji autorstwa pracowni LOFFT Architektura Wnętrz nie brakuje splendoru – eleganckie materiały wykończeniowe idą w parze z szykownymi oprawami oświetleniowymi. Inspiracją dla wystroju dwukondygnacyjnej przestrzeni były najbardziej okazałe włoskie lokale. 

Pracownia LOFFT Architektura Wnętrz nie po raz pierwszy raczy nas wybornym pomysłem na współczesne wnętrze. Właścicielka pracowni, architektka Małgorzata Hendrych-Lubińska, może pochwalić się między innymi udanym projektem wnętrza szkoły w Bytowie. Tym razem rolą projektantki było przygotowanie propozycji wystroju wnętrza restauracji włoskiej „Pizza i wino”. Architektka zainspirowana Włochami i tamtejszą kuchnią, doskonale poradziła sobie z zadaniem – projekt wnętrza dwukondygnacyjnej restauracji w Bytowie zachwyca swoim szykiem. 

Klimat panujący na południu Europy oraz gorące słońce zdecydowały o wyborze barw i materiałów, które zagościły we wnętrzach lokalu. Architektka postawiła na ciepłą kolorystykę oraz zieleń. Wśród materiałów wykończeniowych dominują te naturalne, dzięki czemu wnętrza restauracji zachęcają do spotkań w gronie rodziny i przyjaciół.

Lokal „Pizza i wino” mieści się na dwóch kondygnacjach. Podstawowym założeniem projektowym było stworzenie dużej kuchni wyposażonej w piec opalany drewnem, nieodzowny element każdej włoskiej kuchni. Oprócz części konsumpcyjnej powstała także oddzielna sala umożliwiająca organizację różnego typu wydarzeń. Znalazło się tutaj również miejsce dla winiarek z białym i czerwonym winem oraz wiele miejsc siedzących. 

Architektka postawiła na funkcjonalne rozwiązania – zastosowano system modułowego łączenia stołów, co ułatwia zmiany aranżacji wnętrza. Stoliki mogą być wykorzystywane pojedynczo lub w formie większych stołów. Na piętrze mieści się część barowa oraz kolejne modułowe stoły z możliwością łączenia.

Projekt wnętrza dwukondygnacyjnej restauracji włoskiej

Nastrojowe oświetlenie 

W projekcie wnętrza restauracji w Bytowie trudno nie zwrócić uwagi na imponujące oprawy oświetleniowe. Światło w lokalu gastronomicznym ma szczególne znaczenie – to od niego zależy, czy wnętrza restauracji będą przytulne i sprzyjające dłuższym posiedzeniom. Oświetlenie musi być dostosowane do charakteru wnętrza. Powinno być funkcjonalne, aby umożliwić gościom komfortowe zapoznanie się z menu i daniami na talerzu. 

W prezentowanym projekcie postawiono na wysokiej jakości minimalistyczne oprawy o charakterystycznej, smukłej linii. Zaproponowano niestandardowy sposób mocowania lamp – zazwyczaj ułożone w poziomie, tutaj pełnią rolę pionowych sopli. 

W projekcie pojawiają się także industrialne motywy – pod sufitem wyeksponowano przewody i instalacje, zaś ponad częścią stolików zamocowano stalowe konstrukcje. Jak się okazuje, włoska elegancja i estetyka industrialna mogą tworzyć zgrany duet. 

Zobacz galerię zdjęć wnętrza dwukondygnacyjnej restauracji włoskiej

 

Projekt wnętrza dwukondygnacyjnej restauracji włoskiej – metryczka projektu 

typ projektu: wnętrza restauracji

inwestor: Pizza i wino

pracownia: LOFFT Architektura Wnętrz

autorka projektu: Małgorzata Hendrych-Lubińska

projekt: 2020

lokalizacja: Bytów

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!