Wysokie sufity, otwarty plan i stalowa antresola mieszcząca sypialnię – oto loftowe wnętrze krakowskiego mieszkania w dzielnicy Krowodrza. Surową estetykę ożywiają drewniane wykończenia i naturalne tkaniny. Za aranżację odpowiada Magdalena Załoga z pracowni Lokal Studio.
Przepis na loft jest dość prosty – wnętrze musi być przestronne i otwarte, ubrane w beton i stare drewno. Punktem obowiązkowym są wyeksponowane instalacje i neutralna paleta kolorów. Właśnie tak zaaranżowaną przestrzeń możemy oglądać w krakowskiej dzielnicy Krowodrza, gdzie mieście się 55-metrowe mieszkanie. Zaprojektowane dla młodego i pełnego energii studenta wnętrze pełne jest niekonwencjonalnych rozwiązań. Za aranżację odpowiada Magdalena Załoga z pracowni Lokal Studio.
Architektka zainspirowała się charakterystycznymi dla okolicy stalowymi konstrukcjami. Co więcej sama sytuacja lokalu sugerowała wykorzystanie loftowej estetyki – mieszkanie ma ponad 4 metry wysokości, dzięki czemu pełne jest światła i powietrza. Przed architektką postawiono zadanie stworzenia w pełni funkcjonalnego wnętrza z wydzieloną strefą do nauki i wypoczynku.
Projektowana przestrzeń pozostała niemal w całości otwarta. Jedynym oddzielnym pomieszczeniem jest łazienka. W pozostałej części mieści się salon połączony z aneksem kuchennym oraz sypialnia. Ta ostatnia zaaranżowana została na antresoli, którą można było zbudować dzięki wysokim sufitom. W strefie prywatnej znalazło się drewniane łóżko, półki na książki oraz biurko.
Na dole stanęła wygodna sofa oraz fotel typu chesterfield obszyty zamszem w kolorze camel. Dwa niskie stoliki kawowe uzupełniają strefę wypoczynku. W otwartej przestrzeni znalazło się miejsce dla masywnej wyspy kuchennej, której blat przedłużono tworząc w ten sposób miejsce do spożywania posiłków. Szafki wyspy kuchennej oraz jednorzędowa zabudowa kuchenna wykonane zostały z płyt meblowych o ciemnozielonej barwie. Kontrastuje z nimi pastelowozielona lodówka SMEG.
Loftowy charakter wnętrza podkreśla betonowy sufit eksponujący instalacje i przewody. Architektka zaproponowała oszczędną kolorystykę z dominacją czerni i bieli. Uzupełnieniem stały się akcenty z naturalnego drewna. Nie znajdziemy tutaj wielu dodatków – dekoracyjną rolę przypisać można elementom wystroju takim jak stylizowane oprawy oświetleniowe czy żeberkowe grzejniki. Wykonane ze stali pokrytej bezbarwnym lakierem grzejniki w swojej formie nawiązują do stylistyki retro.
Klimat retro wyczuwalny jest też w łazience, która konsekwentnie utrzymana została w surowej stylistyce. Białe kafle, motyw szachownicy na podłodze oraz wyraziste, czarne dodatki w postaci szafki pod umywalkę, armatury i grzejnika dobrze nawiązują do industrialnego stylu całego mieszkania.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
typ projektu: wnętrze mieszkania
inwestor: prywatny
pracownia: Lokal Studio
autorka projektu: Magdalena Załoga
lokalizacja: Kraków
projektowana powierzchnia: 55 mkw
zdjęcia: Ayuko Studio
opracowanie: Wiola Imiolczyk
Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Pracownia Colombe uwielbia serwować nam prawdziwe wnętrzarskie cymesy. Jednym z...
czytajBiałe ściany, sufity i podłogi, lśniące powierzchnie, a na ich...
czytajSopockie mieszkanie dla małżeństwa z dwójką dorastających dzieci. Morskie sentymenty,...
czytajWnętrze tego mieszkania jest zaprojektowane tak, żeby powiększyć jego powierzchnię...
czytaj
Ilość komentarzy: 0
Dodaj nowy komentarz