Pastele i czerń we wnętrzu krakowskiej kawiarni

Pastele i czerń we wnętrzu krakowskiej kawiarni

Kawiarnia na Zabłociu to miejsce dla miłośników aromatycznej kawy i dobrego designu, zaproponowanego przez pracownię NOWW Studio. Swobodnej atmosferze towarzyszy subtelna paleta kolorów podkreślona przez zastosowanie zwracającej uwagę czerni. 

Krakowska kawiarnia na Zabłociu mieści się przy ulicy Romanowicza. Lokal o powierzchni 70 mkw stanowi przestrzeń, w którym goście mogą degustować produkty z oferty internetowej KAWA.PL Wyselekcjonowane gatunki kawy serwowane są tutaj w towarzystwie ciekawych propozycji jedzeniowych. Nas we wnętrzu urzeka jednak przede wszystkim doskonała aranżacja. Świetne zestawienie barw i faktur oraz praktyczne rozwiązanie funkcjonalności lokalu to efekt pracy architektów z pracowni NOWW Studio. 

We wnętrzu krakowskiej kawiarni znajdziemy wszystko to, co wyjątkowe w projektach od NOWW Studio. Zgodnie z preferencjami architektów aranżacja opiera się na zestawieniu kilku, mocno kontrastujących materiałów. Zestawienia starego z nowym albo ekskluzywnego z łatwo i szeroko dostępnym to specjalność pracowni. Doza eklektyzmu to sposób na niesztampowe kompozycje, czego dowodem jest omawiana aranżacja. 

Pastele i czerń we wnętrzu krakowskiej kawiarni

Eklektyczna nuta 

W projektowanych wnętrza można odnaleźć inspiracje lekkością i świetlistością kawiarni z dalekiego wschodu. Japońskie wzorce ukryte są w doborze kolorystycznym oraz prostocie i harmonii form. Architekci zaproponowali łagodną, pastelową paletę barw, uzupełniając ją o wyróżniające się czarne elementy. Świetnym pomysłem okazał się dobór materiałów, które na pozór nie mają ze sobą po drodze. Mowa o wzorzystym lastryko oraz szlachetnych kamieni. Lastryko o jasno-brzoskwiniowej barwie wykorzystane zostało jako blat stołu, kamień wykorzystano w formie opraw oświetleniowych oraz blatów stolików.

Pastele i czerń we wnętrzu krakowskiej kawiarni

Stół w roli głównej

W planie lokalu możemy wyróżnić strefę centralną, część ekspozycyjną, strefę baru oraz kameralną przestrzeń ze stolikami dla gości. W głównej, centralnej strefie lokalu króluje długi na ponad 4 metry stół, którego bryła płynnie przechodzi w bar obłożony kwadratowymi płytkami. Masywny blat z lastryko wsparty jest na trzy mocnych, okrągłych walcach. Stół stanowi miejsce pracy, kręcone są przy nim podcasty, a czasem wykorzystywany jest jako powierzchnia ekspozycyjna. 

Założeniem projektu od początku było stworzenie nie tylko tradycyjnej kawiarni serwującej dobrą kawę, ale także zaaranżowanie showroomu. Ideę tę podkreśla zagospodarowanie jednej ze ścian, która w całości wykorzystana jest jako regał. Po przeciwnej stronie znalazła się kameralną przestrzeń na kilka stolików, przy których goście kawiarni mogą poczuć się swobodnie. 

Wnętrze kawiarni odznacza się świeżością – jasna paleta barw zachęca do wypicia porannej kawy i zjedzenia śniadania. Wieczorami wnętrza czarują miękkim światłem, które zmienia ich oblicze na bardziej barowe. W takiej przestrzeni przyjemnie jest zatrzymać się na dłużej przy kieliszku biodynamicznego wina albo napoju inspirowanego smakami Japonii. 

Zobacz galerię zdjęć pasteli i czerni we wnętrzu krakowskiej kawiarni 

Pastele i czerń we wnętrzu krakowskiej kawiarni – metryczka projektu 

typ projektu: wnętrze kawiarni

inwestor: KAWA.PL

pracownia: NOWW Studio

autor projektu: Wojtek Nowak

realizacja: 2020

lokalizacja: ul. Romanowicza 5, Kraków

projektowana powierzchnia: 70 mkw

zdjęcia: Maja Bułkowska

opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!