Japoński minimalizm we wnętrzu

Japoński minimalizm we wnętrzu

Prostota, funkcjonalność i komfort – tak w trzech słowach można opisać wnętrze mieszkania inspirowanego japońską estetyką. Wyraźna symetria i oszczędność dekoracji dają wrażenie harmonii, która koi zmysły po intensywnym dniu w mieście. 

Apartament o powierzchni 170 mkw składa się z trzech sypialni, dwóch łazienek i garderoby, a także strefy dziennej – salonu z otwartą kuchnią oraz przestrzeni do pracy. Do mieszkania należy także imponujący, duży taras, będący prywatnym skrawkiem zieleni, z którego inwestorzy mogą korzystać bez opuszczania domu. Projekt wnętrza apartamentu powierzono architektce Magdalenie Kanik z pracowni Lys studio, która doskonale zrozumiała oczekiwania właścicieli. „Inspiracją był japoński minimalizm, którego idea była bliska oczekiwaniom inwestorów, a także mojej estetyce” - mówi projektantka. 

Właściciele mieszkania dni spędzają na planie filmowym – przez intensywny tryb życia oczekiwali przestrzeni, która będzie pozwalała na odpoczynek i uspokojenie myśli. Założeniem było stworzenie mieszkania funkcjonalnego i prostego w formie, w którym spędzanie czasu będzie przyjemnością i prawdziwym relaksem. Jeszcze przed rozpoczęciem prac projektowych łatwo było zauważyć walory lokalu - jego przestronność i duże okna wprowadzające do wnętrza światło. Architektka zainspirowana zastaną sytuacją mieszkania, a także architekturą budynku stworzyła estetyczny i klarowny projekt, który zachwycił inwestorów.

Japoński minimalizm we wnętrzu

Inspiracja Japonią 

We wnętrzach apartamentu czuje się ducha japońskiego minimalizmu. Architektka podkreśliła symetrię widoczną w planie lokalu, a także wynikające z siebie bryły poszczególnych elementów. Wnętrza stanowią naturalną kontynuację architektury – prosta, kubistyczna i horyzontalna bryła budynku oraz stonowana paleta barw mają swoje odbicie w wystroju apartamentu. 

Zaproponowano wysokiej jakości materiały oraz wyselekcjonowane dekoracje. Duże płaszczyzny eksponujące piękne kolory i tekstury oraz dopracowanie w najmniejszym detalu tworzą do harmonijne i wyważone wnętrze. W tak zaaranżowanej przestrzeni można oddać się codziennym czynnościom czy pracy twórczej bez nadmiaru bodźców.

Japoński minimalizm we wnętrzu

Rola światła w wystroju wnętrza

Gra czerni i bieli, matowe płaszczyzny oraz ciepłe, naturalne drewno budują nastrój wnętrza. Jednak niebagatelną rolę odgrywa tutaj również światło, zarówno to naturalne, jak i sztuczne. Wielkopowierzchniowe przeszklenia okien oraz dwa świetliki doskonale doświetlają przestrzeń. Wieczorami kameralny klimat wprowadza sztuczne oświetlenie, które zaprojektowano dla każdej strefy poszczególnych pomieszczeń. Liniowe światło, ukryte w szczelinach zabudowy, tworzy nastrojową atmosferę relaksu. W podwieszanym suficie wykonano czarną wnękę, a w niej znalazły się wpuszczane reflektory budujące niemal teatralną kompozycję. Architektka zaproponowała także różnego rodzaju oprawy oświetleniowe – natynkowe, wiszące oraz stojące, a ich proste formy doskonale odnajdują się w zaprojektowanym wnętrzu. 

Zobacz galerię zdjęć japońskiego minimalizmu we wnętrzu 

Japoński minimalizm we wnętrzu – metryczka projektu 

typ projektu: wnętrze mieszkania

inwestor: prywatny

pracownia: Lys studio

autorka projektu: Magdalena Kanik

realizacja: 2020

projektowana powierzchnia: 170 mkw

 

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!