Przytulne i nowoczesne mieszkanie w centrum Warszawy

Przytulne i nowoczesne mieszkanie w centrum Warszawy

W mieszkaniu przy ulicy Mokotowskiej w Warszawie ton nadaje niebieska kuchnia. Zestawiona z naturalnym drewnem tworzy niebanalną kompozycję w kameralnym wydaniu. Oto projekt przytulnego mieszkania autorstwa In.Architekci. 

Projektowane mieszkanie należy do pary młodych ludzi, którzy chcieli przytulnej, a zarazem nowoczesnej przestrzeni. Właściciele zwrócili się do pracowni In.Architekci, której projekty zachwycają nieszablonowością, ale zaproponowaną „bez nadęcia”. W projekcie domu z zielonym piecem architekci operowali jasną paletą barw, ciepłym drewnem i dominantą kolorystyczną w postaci głębokiej zieleni. W przypadku mieszkania w Warszawie odnajdujemy podobne rozwiązania stylistyczne. Dominuje biel, drewno, a pierwsze skrzypce gra ciemno-niebieska zabudowa kuchenna. 

W mieszkaniu architekci zastali starą posadzkę oraz elementy wyposażenia. Drewniany parkiet połączono z nowoczesnym betonem architektonicznym, a klasyczne drzwi wyposażone w złote klamki wkomponowano pomiędzy minimalistyczne zabudowy. W ten sposób udało się stworzyć przytulną i kameralną przestrzeń na współczesną modłę.

Przytulne i nowoczesne mieszkanie w centrum Warszawy

Ciemno-niebieska kuchnia 

Chociaż mieszkanie jest nieduże – jego metraż to 50 mkw – znajduje się tu wszystko, czego potrzebowali inwestorzy. Strefę dzienną stanowi salon z otwartą kuchnią, zaś obie części oddziela stół jadalniany. W strefie prywatnej znajdziemy sypialnię oraz łazienkę. W strefie dziennej pierwsze skrzypce gra zabudowa kuchenna o ciemno-niebieskich, gładkich frontach. Matowe szafki dobrze współgrają z szkliwionymi płytkami ponad blatem roboczym. 

W pozostałej części pomieszczenia postawiono na połączenie bieli, lekkich szarości i ciepłego, naturalnego drewna. Jako kontrapunkt dla granatu architekci wprowadzili do wnętrza nowoczesne stoliki kawowe o rudo-pomarańczowej barwie. Na przeciwko rozłożystej sofy pojawiają się lekkie optycznie półki z wyeksponowanymi książkami i dekoracjami. Stara fornirowana komoda to pamiątka po wcześniejszej właścicielce mieszkania. 

Komoda nie jest jedynym elementem wyposażenia noszącym ślady czasu – ponad stołem jadalnianym wciąż wisi stary obraz, który dopiero niedawno oprawiony został w złotą ramę. Sztuka pojawia się także w sypialni. Ponad łóżkiem zawisł barwny obraz autorstwa Pawła Iwaniuka, który doskonale wpisuje się w niemal zupełnie białe wnętrze. Oprócz dużego łóżka architekci umieścili tu również zabudowę wykonaną z białych frezowanych frontów. Obok łóżka ustawiono pomarańczowe stoliki, które wcześniej zobaczyć można było w salonie.

Przytulne i nowoczesne mieszkanie w centrum Warszawy

Mała łazienka z patchworkowymi płytkami 

Łazienka, choć mała, robi duże wrażenie, a to za sprawą marokańskich płytek, którymi obłożono całą strefę prysznica. Łagodna i ciepła kolorystyka płytek pięknie wyróżnia się w zestawieniu z bielą. Umywalka w kształcie retro i duże lustro w metalowej ramie stanowią kolejny eklektyczny element, który urozmaica wnętrze. Całość prezentuje się bardzo stylowo, a przy tym kameralnie. 

Przytulne i nowoczesne mieszkanie w centrum Warszawy 

Przytulne i nowoczesne mieszkanie w centrum Warszawy – metryczka projektu 

typ projektu: wnętrze mieszkania

inwestor: prywatny

pracownia: In.Architekci

realizacja: 2020

lokalizacja: Warszawa

projektowana powierzchnia: 50 mkw

zdjęcia: Tomo Yarmush

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!