Ton w ton, czyli harmonijne wnętrza w warszawskiej kamienicy

Ton w ton, czyli harmonijne wnętrza w warszawskiej kamienicy

Ponadczasowe wnętrza w estetyce art deco pracownia HOLA Design zaprojektowała zgodnie z ideą „ton w ton”. W mieszkaniu zamiast wyraźnych kontrastów, zauważalne są ład i harmonia. Oto przestrzeń idealna do życia i odpoczynku. 

Projektowany apartament zlokalizowany jest w zabytkowej kamienicy w centrum Warszawy. Budynek zaprojektowany został w latach 20. przez znanego warszawskiego architekta Mariana Lalewicza. O projekt wnętrza mieszkania poproszono architektów z pracowni HOLA Design. Zadanie nie było łatwe. Ze względu na swój zabytkowy charakter, wszystkie prace budowlane wykonywane we wnętrzach musiały odbywać się pod pieczą konserwatora zabytków. Część zmian, które pierwotnie planowano przeprowadzić w lokalu, nie mogło zostać zrealizowanych. Nie stanęło to jednak na drodze do stworzenia projektu doskonałego w najmniejszym szczególe. A oto i on. 

Estetyka art deco, subtelna paleta kolorów i wyszukane materiały wykończeniowe – podczas pracy nad projektem architekci trzymali się zasady „ton w ton”, czyli unikania znacznych kontrastów. Dzięki temu wnętrza są niezwykle harmonijne i ponadczasowe. Inspiracją dla projektu był kontekst historyczny obiektu, a także artystyczne zamiłowania inwestorów.

Ton w ton, czyli harmonijne wnętrza w warszawskiej kamienicy

Art deco w najlepszym wydaniu 

Stylistyka art deco łączy klasykę z nowoczesnością. We wnętrzach pojawia się sztukateria zdobiąca ściany oraz eleganckie wyposażenie. Stare współgra z nowym, a całości towarzyszą wyszukane materiały. Nie mogło zabraknąć tu dużych, błyszczących powierzchni, takich jak posadzka w kuchni czy łazience. Rysunek marmuru doskonale prezentuje się w towarzystwie złotych wykończeń. Klasyczny sznyt zarysowuje się także dzięki wykorzystaniu wysokich listew przypodłogowych oraz drewnianego parkietu ułożonego we francuską jodełkę. 

W apartamencie mieszka czteroosobowa rodzina z dwójką dzieci, dlatego apartament miał być nie tylko estetyczny, ale i wygodny w codziennym użytkowaniu. Inwestorom zależało na przytulnej i domowej atmosferze. Wspólnemu spędzaniu czasu sprzyja przede wszystkim wystrój salonu. To tutaj pojawiają się obszerne sofy oraz kominek. Przyjemne w dotyku materiały nadają wnętrzom kameralności.

Ton w ton, czyli harmonijne wnętrza w warszawskiej kamienicy

Elegancka kuchnia 

Niewątpliwie warto zwrócić uwagę na aranżację kuchni. Pojawiła się tutaj elegancka zabudowa o prostych frontach. Na środku pomieszczenia stanęła masywna wyspa kuchenna o zaokrąglonych narożnikach. Nieduży stół jadalniany o podobnej bryle otoczono skórzanymi krzesłami. Wszystkie elementy doskonale ze sobą wybrzmiewają – sztukateria na ścianach, piękne oprawy oświetleniowe oraz subtelnie wprowadzone dodatki. Luksusowy charakter przestrzeni podkreśla obecność barku eksponującego kolekcję szkła kuchennego. 

Wnętrza zostały nagrodzone w prestiżowym konkursie European Property Awards w kategoriach Residential Interior: Apartment oraz Leisure Interior. 

Zobacz galerię zdjęć harmonijnych wnętrz w warszawskiej kamienicy 

Ton w ton, czyli harmonijne wnętrza w warszawskiej kamienicy – metryczka projektu 

typ projektu: wnętrze apartamentu

inwestor: prywatny

pracownia: HOLA Design

realizacja: 2020

lokalizacja: Warszawa

projektowana powierzchnia: 170 mkw

zdjęcia: Yassen Hiristov

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!