Krakowskie biuro firmy Autodesk zaprojektowane zostało przez pracownię The Design Group w duchu modern industrial. We wnętrzach pojawia się stal i nowoczesne wykończenia, a przyjemna dla oka kolorystyka ociepla aranżację.
Krakowski Szkieletor przez lata kojarzony z wielkoformatowymi reklamami, teraz stanowi centralny punkt największego kompleksu biznesowego w Małopolsce - Unity Center. Właśnie tutaj znalazło się biuro firmy Autodesk, czyli amerykańskiej korporacji tworzącej oprogramowania dla branży architektonicznej i inżynieryjnej. Za przygotowaniem projektu aranżacji wnętrza mierzącego 1700 mkw biura stoi pracownia The Design Group. Architekci na swoim koncie mają liczne realizacje z zakresu projektowania wnętrz biurowych, do których należy elegancka aranżacja przestrzeni coworkingowej w Warszawie.
Tym razem inspiracją do stworzenia projektu były industrialne motywy. Chcąc uniknąć surowości, architekci postanowili wprowadzić do wnętrz kolor i światło. Zaproponowano aranżację w duchu modern industrial – wnętrza ocieplono drewnem i żywymi kolorami. Stworzona przestrzeń jest jasna i stwarza atmosferę sprzyjającą pracy.
Motywem przewodnim projektu jest tzw. net effect. Znajdziemy tutaj gęste siatki cięto-ciągnione (mesh), które rozpięto pod sufitami i częściowo na ścianach. Już na wejściu do biura gości i pracowników wita ciekawa, czterowymiarowa konstrukcja, która nawiązuje do logotypu firmy. Wykonana na specjalne zamówienie litera A skonstruowana została właśnie z siatki mesh. Ażurowy materiał pojawia się w kolejnych wnętrzach biura w różnych kolorach stanowiąc barwne plamy różnicujące poszczególne strefy.
Oprócz ciekawych metalowych konstrukcji w biurze nie brakuje grafik, zdjęć i murali wykonanych na specjalne zamówienie. Przedstawiają one najbardziej charakterystyczne miejsca na mapie Krakowa. W ten sposób architektom udało się zamknąć nieco miejskiej tkanki we wnętrzach nowej siedziby Autodesk.
Projektowana przestrzeń charakteryzuje się szerokim spektrum możliwości jej rearanżacji. Dzięki temu można ją szybko i łatwo dostosować do aktualnych potrzeb użytkowników. Doskonałym przykładem jest kuchnia oddzieloną kotarą od strefy chilloutu. Obie przestrzenie mogą pełnić swoje funkcje niezależnie, pozwalając na odpoczynek czy przygotowywanie posiłków. Mogą też zostać połączone, tworząc przestrzeń do zwoływania spotkań całego krakowskiego oddziału.
W kuchni pojawia się duży, fornirowany stół, który może zostać przekształcony w stół bilardowy. Znajduje się tutaj także projektor, przydatny podczas wspólnych spotkań pracowników. Dla większego komfortu pracowników pracujących w strefie open space, architekci zaprojektowali także większe i mniejsze salki umożliwiające pracę w skupieniu oraz rozmowy telefoniczne. Ciekawym elementem projektu jest pokój z bieżną, dzięki której pracownicy mogą zafundować sobie nieco ruchu w krótkiej przerwie w pracy.
|
|
|
|
|
|
|
|
typ projektu: wnętrze biurowe
inwestor: Autodesk
pracownia: The Design Group
realizacja: 2020
lokalizacja: Unity Center, Kraków
projektowana powierzchnia: 1700 mkw
zdjęcia: fotomohito
Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Oto restauracja zaprojektowana w duchu zero waste - nie generuje...
czytajProjekt showroomu polskiego producenta osprzętu elektroinstalacyjnego to nowoczesne przedsięwzięcie, które...
czytajJoanna Klimas – polska projektantka mody zwana pierwszą damą minimalizmu...
czytajKabelovna Studios znajdują się w dawnej fabryce kabli elektrycznych w...
czytaj
Ilość komentarzy: 0
Dodaj nowy komentarz