Garsoniera na Starym Mokotowie, czyli mieszkanie własne architektki

Garsoniera na Starym Mokotowie, czyli mieszkanie własne architektki

Mieszkanie z duszą – tak w trzech słowach można byłoby opisać garsonierę architektki Anny Koszeli. Nieduża przestrzeń wypełniona jest sztuką, a zastane elementy pięknie współgrają z nowoczesnym designem. 

Garsoniera mieści się na Starym Mokotowie, którzy zachwyca klimatycznymi uliczkami i przedwojennymi kamienicami. W takie otoczenie doskonale wpisuje się wnętrze zaaranżowane jako dom dla architektki – Anny Koszeli. Projektantka znana jest z docenianych realizacji wnętrzarskich, takich jak apartament w chmurach, nagrodzony w konkursie European Property Awards. Nic dziwnego, że przestrzeń własna architektki dopracowana jest w najdrobniejszym szczególe. Nasycone i wyraziste wnętrza zachwycają. 

Zastane elementy architektury lokalu idą ramię w ramię z nowoczesnym designem, tworząc eklektyczny mariaż. Wycyklinowany stary parkiet pokryto olejem w kolorze ciemnego brązu. Sercem salonu stała się XIX-wieczna sofa, którą ubrano w nowe obicie – współczesną tkaninę w kolorze ciemnej zieleni. Tuż obok stanął stolik kawowy wykonany z ciemnego marmur. Ozdabiająca sufit i ściany sztukateria podkreśla historyczny rodowód mieszkania, zaś nowoczesne dodatki i imponująca lampa ponad stolikiem wprowadzają do wnętrza współczesną nutę.

Garsoniera na Starym Mokotowie, czyli mieszkanie własne architektki

Świadkowie poprzedniej epoki

Nie tylko sofa ma wieloletnią historię – w mieszkaniu pojawiają się też stare, żeliwne grzejniki oraz kuchenny stół. Dopełnieniem całości są drewniane shuttersy. Architektka postanowiła zachować wiele z zastanych przedmiotów przywracając im dawny black z pomocą zaprzyjaźnionych rzemieślników. 

Jak mówi sama architektka, w aranżacji mieszkania szczególny nacisk położyła na plan części prywatnej – łazienki, sypialni oraz balkonu, z którego obserwuje nocne niebo. Część korytarza została włączona do łazienki, dzięki czemu znalazło się tam miejsce zarówno dla wolnostojącej wanny, jak i prysznica. Na podłodze położono marmur emperador, za oknami rozciąga się widok na wewnętrzne patio. Artystyczną kompozycję tworzą także industrialne rury zestawione z żyrandolem w stylu art deco. 

Miętowa zieleń w sypialni daje możliwość wyciszenia. Obraz nad łóżkiem oraz drewniany sufitowy wiatrak nadają wnętrzu wakacyjnego klimatu. Wzdłuż jednej ze ścian poprowadzono zabudowę, która zapewnia sporą ilość do przechowywania.

Garsoniera na Starym Mokotowie, czyli mieszkanie własne architektki

Wnętrze pełne sztuki 

Aranżacja garsoniery odzwierciedla artystyczną duszę właścicielki. Pełno tutaj dzieł sztuki i pamiątek z podróży. Na ścianach pojawiają się prace zaprzyjaźnionych artystek: Poli Esther oraz Elżbiety Herbst. Zaprojektowana przestrzeń sprzyja tworzeniu – kompozycja wnętrza ewoluuje wraz ze swoją właścicielką. Mieszkanie wciąż się zmienia, przedmioty przemieszczają się pomiędzy garsonierą, a prowadzoną przez architektkę Galerią Ornament. Wszystko to sprawia, że wnętrze, mimo eklektycznego charakteru, nigdy się nie znudzi. 

Zobacz galerię zdjęć garsoniery na Starym Mokotowie, czyli mieszkania własnego architektki 

Garsoniera na Starym Mokotowie, czyli mieszkanie własne architektki – metryczka projektu 

typ projektu: wnętrze mieszkania

autorka projektu: Anna Koszela

realizacja: 2020

lokalizacja: Stary Mokotów, Warszawa

zdjęcia: Wiktor Zdrojewski, Piotr Mastelarz, Rafał Lipski

opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!