Biuro Siemens na Pradze, czyli futurystyczna wizja od Massive Design

Biuro Siemens na Pradze, czyli futurystyczna wizja od Massive Design

Biuro Siemens w Warszawie to nowa realizacja pracowni Massive Design. Gra czerni i bieli buduje obraz futurystycznej przestrzeni, a drewniane wyposażenie i ciepła paleta barw łagodzą surowy charakter projektu. 

Na Pradze powstał kompleks nowych budynków biurowych firmy Siemens, które zaprojektowane zostały przez APA Wojciechowski. Założeniem inwestycji było stworzenie innowacyjnej i zaawansowanej technologicznie przestrzeni, która odzwierciedlałaby firmowe DNA oraz stanowiła przestrzeń do pracy na najwyższym poziomie. Projektem wnętrz nowego biura zajęła się pracownia Massive Design, która znana jest z nowoczesnych i wizjonerskich aranżacji – odważny design oraz doskonałą funkcjonalność architekci zaprezentowali projektując swoją własną siedzibę przy Placu Europejskim w Warszawie

Współpraca biura architektonicznego oraz pracowni projektującej wnętrza okazała się niezbędne. Poziom skomplikowania projektu i wysokie oczekiwania firmy Siemens wymagały odpowiedniego zaprojektowanie poszczególnych funkcji użytkowych biurowca. Pracownia Massive Design przeprowadziła test fity, na podstawie których ustalono potrzeby użytkowników. Przestrzenie zaplanowane zostały zgodnie z filozofią activity based working, a całe biuro charakteryzuje wysoki poziom elastyczności.

Biuro Siemens na Pradze, czyli futurystyczna wizja od Massive Design

Intuicyjna orientacja w biurze 

Plan biura zaprojektowany został tak, aby był czytelny i powtarzalny w kluczowych strefach. Dzięki temu orientacja w przestrzeni jest bardzo intuicyjna. Wszystkie strefy pracy indywidualnej rozmieszczono wokół fasady, zaś w środkowej części biura zlokalizowano funkcje pomocnicze, takie jak część kuchenna, sale spotkań, przestrzenie projektowe, czy chill zone. 

Na parterze budynku mieści się wzorowa przestrzeń recepcyjna. Przestronna i nowoczesna recepcja pełni też funkcję ekspozycji, która opowiada historię firmy oraz mówi o jej planach na przyszłość. Stanowi ona wprowadzenie do showroomu prezentującego najnowsze osiągnięcia technologiczne Siemens. Zlokalizowane są tutaj również sale konferencyjne o różnej wielości i przeznaczeniu, a także pomieszczenia do pracy wspólnej wsparte dwiema strefami kuchennymi.

Biuro Siemens na Pradze, czyli futurystyczna wizja od Massive Design

Maksymalna efektywność energetyczna w biurze 

Projektując wnętrza biurowe dla marki o filozofii opartej na innowacji, architekci nie mogliby nie wprowadzić do aranżacji najnowszych technologii. Biuro zaplanowano tak, by osiągnąć maksymalną efektywność energetyczną przy nieznacznym wpływie na środowisko naturalne. Projekt uzyskał certyfikację LEED na wysokim poziomie Gold, która od początku była bardzo istotna dla firmy o proekologicznej podstawie. 

„Biorąc udział w tak prestiżowym projekcie jesteśmy jednym z elementów zachodzącego procesu zmiany filozofii i otwarcia się na nowe technologie. Mam nadzieję, że nasza praca pomoże pokazać Siemensa jako otwartą, nowoczesną i elastyczną firmę.” – mówi Paweł Niebudek z pracowni Massive Design. 

Zobacz galerię zdjęć biura Siemens na Pradze, czyli futurystycznej wizji od Massive Design 

Biuro Siemens na Pradze, czyli futurystyczna wizja od Massive Design – metryczka projektu 

typ projektu: wnętrze biurowe

inwestor: Siemens

pracownia: Massive Design

realizacja: 2020

lokalizacja: Warszawa

zdjęcia: Szymon Polański

opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!