Wnętrze z żółtym akcentem, czyli dom w Chrzanowie

Wnętrze z żółtym akcentem, czyli dom w Chrzanowie

Energetyczne wnętrza domu jednorodzinnego w Chrzanowie, zaprojektowanego przez pracownię TIKA Design, przyciągają wzrok – chociaż wnętrza ubrane zostały w biel i szarości, czarne i soczyście żółte dodatki dynamizują przestrzeń. 

Aranżacja wnętrza domu w Chrzanowie to efekt pracy architektów Eweliny Jaszczurkowskiej i Michała Palki z pracowni TIKA Design. Bielskie biuro projektowe zaproponowało projekt ponadczasowego wnętrza, w którym pierwsze skrzypce grają soczyście żółte akcenty. Wprowadzone z umiarem stanowią estetyczną okrasę dla minimalistycznej kompozycji opartej na grze bieli i szarości. Uzupełnieniem całości jest naturalne drewno, którego nie brakuje we wnętrzach.

Wnętrze z żółtym akcentem, czyli dom w Chrzanowie

Otwarta strefa dzienna 

Parter domu zaprojektowany został niemal w całości jako otwarta strefa dzienna. Powstało przestronne wnętrze, w którym króluje światło i powietrze. Za dużymi przeszkleniami rozciąga się widok na zieleń ogrodu, która stanowi niemal integralny element projektu. W strefie dziennej znajduje się część wypoczynkowa z wygodną, rozłożystą sofą, a także część jadalni oraz dobrze przemyślana kuchnia. Monolityczna drewniana zabudowa kuchenna skrywa w sobie sprzęty, a także szafki do przechowywania. Pod oknami poprowadzono niskie szafki o białych frontach. Sufit w części kuchennej wyróżnia drewniana konstrukcja w postaci diagonalnie poprowadzonych desek. Pomiędzy nimi ukryte zostały oprawy oświetleniowe. 

Część wypoczynkowa charakteryzuje się wysokim sufitem. Pod skosami na wysokości pierwszej kondygnacji zainstalowano oprawy oświetleniowe. Okna połaciowe doświetlają zarówno przestrzeń salonu, jak i częściowo przeszkloną sypialnię znajdującej się na piętrze. Architekci sprytnie zagospodarowali trudną przestrzeń poddasza – do niskiej ścianki kolankowej dostawili łóżko oraz nocne szafki. Zamiast wezgłowia zaproponowano wykończenie ściany przyjemną w dotyku tkaniną. Wnętrze utrzymane jest w bieli, dzięki czemu niski sufit nie przytłacza.

 

Wnętrze z żółtym akcentem, czyli dom w Chrzanowie

Elegancki gabinet w domu 

Na parterze oprócz otwartej strefy dziennej mieści się także gabinet. Tutaj dominacja bieli ustępuje przewadze ciemnej kolorystyki. Grafit i czerń wprowadzają do wnętrza elegancję. Jedną ze ścian obłożono drewnem i ozdobiono kubicznymi szafkami. Po przeciwnej stronie ustawiono skórzaną kanapę o charakterystycznym pikowaniu. Jednak głównym wyposażeniem gabinetu jest centralnie ustawione biurko i towarzyszący mu łaciaty dywan. Gabinet prezentuje się niezwykle elegancko i ponadczasowo, a duże przeszklenia rozświetlaną wnętrza. 

Żółte akcenty pojawiają się w różnych częściach domu – w salonie w postaci fotela, w korytarzu na piętrze żółta barwa ozdabia jedną ze ścian. Również w łazience architekci zaproponowali energetyczny akcent – na ścianie zamontowano pomalowano na żółto kaloryfer, który przełamuje wyważoną, szarą kolorystykę wnętrza. 

Zobacz wnętrze z żółtym akcentem, czyli aranżację domu w Chrzanowie

Wnętrze z żółtym akcentem, czyli dom w Chrzanowie – metryczka projektu 

typ projektu: wnętrze domu

inwestor: prywatny

pracownia: TIKA Design

realizacja: 2020

lokalizacja: Chrzanów

zdjęcia: Piotr Głodzik

opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!