Mieszkanie całe w bieli, czyli aranżacja apartamentu w Warszawie

Mieszkanie całe w bieli, czyli aranżacja apartamentu w Warszawie

Oto wnętrza, w których gości biel – jasny i przestronny apartament ubrany został w nowoczesną aranżację. Architektka Joanna Kulczyńska-Dołowy postarała się, aby przestrzeń pełna była smaczków i wyszukanych detali.

Projektowany apartament mieści się na czwartym piętrze zabytkowej kamienicy w sercu Warszawy, a jego powierzchnia mierzy 130 mkw. Inwestorzy poprosili architektkę wnętrz Joannę Kulczyńską-Dołowy o pomoc w aranżacji przestrzeni – głównym założeniem było stworzenie wnętrza, które nie ograniczałoby osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim. Architektka zaproponowała aranżację zgodną z filozofią projektowania uniwersalnego, którego ideą jest tworzenie otoczenia, z którego mogą korzystać wszyscy – także osoby z niepełnosprawnościami.

 

Mieszkanie całe w bieli, czyli aranżacja apartamentu w Warszawie

50 twarzy bieli 

W mieszkaniu niemal wszystko jest białe: ściany, podłoga oraz większość mebli. Mimo tego apartament nie jest nudny, architektka doskonale operuje różnymi fakturami powierzchni. Nierówne i chropowate ściany z cegły kontrastują z gładkością corianu. Nieco dalej spotykamy żłobiony MDF, a chwilę później naturalne drewno na podłodze. Uzupełnieniem całości są różne odcienie szarości i czerni. Mnogość materiałów i faktur sprawia, że aranżacja jest różnorodna i ciekawa, a ograniczona paleta barw ujednolica przestrzeń. 

W dużym salonie uwagę przyciągają tapicerowane meble ze sterowanymi pilotem oparciami. Miękkie poduchy siedzisk stanowią kontrapunkt dla kanciastych stolików kawowych z kamiennymi blatami i cienkimi, stalowymi nóżkami. Interesującym zabiegiem było umieszczenie opraw oświetleniowych wewnątrz mebli – przez żłobione szczeliny we frontach MDF światło przedostaje się światło tworząc estetyczną dekorację. Wyraźnym akcentem części dziennej jest duże, stojące lustro w multikolorowej oprawie.

Mieszkanie całe w bieli, czyli aranżacja apartamentu w Warszawie

Kuchnia spójna z salonem 

Salon otwarty jest na kuchnię i jadalnię. Zabudowa kuchenna posiada fronty wykonane z MDF-u o płytkich żłobieniach. Część szafek ma lustrzane fronty, co nie tylko dobrze wygląda, ale jest także praktyczne – osoba stojąca przy blacie ma kontakt wzrokowy z gośćmi siedzącymi przy stole. Drewniany stół przylega do obszernej wyspy kuchennej wykonanej z corianu, w której ukryte zostały zmywarka oraz zlew. 

Również w sypialni dominują białe płaszczyzny o ciekawej fakturze, takie jak ściana za łóżkiem o powierzchni przypominającej piłkę golfową. Zlicowane z nią drzwi o takiej samej fakturze prowadzą do garderoby. Przytulności dodają zwieszające się z sufitu lampy dające ciepłe światło oraz tekstylne dodatki. Obok sypialni mieści się łazienka inwestorów z wanną zamontowaną w podłodze przy dużym, starym oknie zamkniętym łukiem. Wykonana na zamówienie umywalka z corianu oraz prysznic ze ścianą i drzwiami z mlecznego szkła wprowadzają do wnętrza nutę luksusu. 

We wnętrzach nie brakuje także sztuki – wchodząc do mieszkania gości wita drewniana rzeźba Michała Rząsy, a na ścianach pojawiają się fotografie autorstwa Ireneusza Lutego. Wisienką na torcie są stalowe dodatki projektu Oskara Zięty. 

Zobacz galerię zdjęć mieszkania całego w bieli

Mieszkanie całe w bieli, czyli aranżacja apartamentu w Warszawie – metryczka projektu 

typ projektu: wnętrze mieszkania

inwestor: prywatny

pracownia: Kulczyński Architekt

autorka projektu: Joanna Kulczyńska-Dołowy

realizacja: 2020

lokalizacja: Warszawa

projektowana powierzchnia: 130 mkw

zdjęcia: Hanna Długosz

opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!