Kraft Office, czyli aranżacja wnętrza biura STRABAG

Kraft Office, czyli aranżacja wnętrza biura STRABAG

Czytelny układ funkcjonalny, otwarta przestrzeń i podkreślenie tożsamości marki – oto główne założenia projektu nowego biura STRABAG. Architekci z pracowni Workplace stworzyli biuro inspirowane inżynieryjnym rodowodem firmy. 

Pracownia Workplace znana jest z funkcjonalnych i estetycznych rozwiązań opracowywanych z myślą o przestrzeni pracy - kameralna aranżacja „neonowego biura” w stolicy cieszy się dużym uznaniem. Kolejną warszawską realizacją pracowni jest Kraft Office, czyli nowe biuro firmy STRABAG Real Estate. Architekci szukali inspiracji w rodowodzie firmy, który jest ściśle związany z inżynierią i budownictwem. Przygotowano pełną koncepcję z aranżacją wizualno-funkcjonalną, a także wytyczne do projektu wykonawczego. Realizację powierzono firmie Tetris.

Prace projektowe rozpoczęto od zmapowania wartości organizacji i przełożeniu ich na formy oraz kolory. Wybrano takie, które swoją ponadczasowością i elegancja oddają charakter firmy. Kluczowym ukazało się uelastycznienie i otwarcie zamkniętych gabinetów i sal, aby przestrzeń stała się bardziej przyjazna dla pracowników oraz skłaniała do interakcji. Było to mozliwe dzięki wykorzystaniu dużej ilości przeszkleń oraz rearanżacji stanowisk pracy.

Kraft Office, czyli aranżacja wnętrza biura STRABAG

Nieformalna przestrzeń biura 

Architekci stworzyli biuro, w którym pracownicy zyskali bardziej otwarte strefy sprzyjające współpracy. Obok miejsc pracy przewidziano także chillout roomy, przeznaczone do odpoczynku oraz niezobowiązujących spotkań. Kuchnia została wizualnie połączona z jadalnią, co umożliwia spotkania przy kawie w komfortowej i wyciszonej atmosferze. Duży nacisk położono na funkcję reprezentacyjną biura – recepcja zaaranżowana w stylu meet-and-greet pozwala na przyjmowanie gości, a układ z ukrytą garderobą stwarza kameralne miejsce służące jako poczekalnia.

Kraft Office, czyli aranżacja wnętrza biura STRABAG

Zrównoważone projektowanie 

W projekcie nowoczesnego biura nie mogłoby zabraknąć elementów zrównoważonego projektowania i idei „less waste”. Od początku prac koncepcyjnych architekci brali pod uwagę ślad środowiskowy, z jakim wiąże się realizacja projektu. Z tego powodu wybrano stare meble, które poddano renowacji, zaś wiele wykorzystanych materiałów nadaje się do recyklingu. W biurze pojawiają się sufity z wełny drzewnej albo wykładziny bez podkładów bitumicznych. Okazało się również, że dotychczasowe instalacje nie wymagają wymiany, co zminimalizowało ilość wygenerowanych odpadów.

Kraft Office, czyli aranżacja wnętrza biura STRABAG

Detal ma znaczenie 

Architekci dużą wagę przywiązali do odpowiedniego doboru materiałów i kolorów dla każdego z elementów. Ciekawą dekoracją jest wykonana z blachy wolnostojąca litera „A” stanowiąca część nazwy firmy wkomponowanej w wystrój części recepcyjnej. Zabudowy ścian wykonano na wymiar, a całość uzupełniona jest elementami ślusarki aluminiowo-szklanej w loftowym duchu. Recepcja łącznie z drzwiami obłożona została tynkiem imitującym beton. 

Zobacz galerię zdjęć Kraft Office, czyli aranżacji wnętrza biura STRABAG  

Kraft Office, czyli aranżacja wnętrza biura STRABAG  - metryczka projektu 

typ projektu: wnętrze biurowe

inwestor: STRABAG Real Estate

pracownia: Workplace

realizacja: Tetris

rok: 2020

lokalizacja: Warszawa

projektowana powierzchnia: 450 mkw

zdjęcia: Kinga Skalik

opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!