Dom na Wawrze cechuje prostota i funkcjonalność. Solidną bazą aranżacji są beton oraz drewno wśród pastelowych akcentów. Za projekt wnętrza odpowiada pracownia ZU projektuje.
Właściciele domu to miłośnicy podróży i sportów wodnych. Zależało im, aby wnętrza były niesztampowe i oddawały ich charakter. 130 metry kwadratowe powierzyli w ręce Zuzanny Kuc, właścicielki pracowni ZU projektuje, która doskonale wykorzystała każdy centymetr dostępnej przestrzeni. Architektka już nie raz urzekła nas kameralnym projektem o wyważonej estetyce (tak jak mieszkanie w stylu hygge. Tym razem nie mogło być inaczej – wnętrza zachwycają prostotą, funkcjonalnością i niebanalnym designem.
Jedną z trudności projektowych okazał się być kominek, który przewidziany został przez dewelopera w samym środku salonu. Architektka świetnie poradziła sobie z jego zabudową – kominek obudowany został betonem, a po jego boku pojawiła się dekoracyjna i praktyczna wnęka na drewno. W ten sposób kominek stał się sercem otwartej przestrzeni salonu, przyciągając uwagę i ozdabiając pomieszczenie.
Do części prywatnej na piętro prowadzą podświetlane schody o lekkiej konstrukcji. Na drugiej kondygnacji znajduje się sypialnia właścicieli, dwie łazienki, przestronna garderoba oraz gabinet. Głównym elementem aranżacji sypialni jest obszerne drewniane łóżko wyposażone w szeroki, tapicerowany zagłówek o wzorze jodełki. Dekorację stanowią tutaj nocne lampki, które zamontowano na długich, sznurkowych przewodach.
Z sypialni możemy dostać się do prywatnej łazienki domowników. To tutaj pojawiły się fornirowane meble o prostych formach oraz estetyczne wzorzyste płytki na podłodze. Płytki tworzą monolityczną płaszczyznę pokrywając zarówno podłogę, jak i jedną ze ścian. Było to możliwe dzięki zastosowaniu dyskretnego odpływu liniowego we wnęce pod natryskiem. W drugiej łazience architektka nawiązała do estetyki retro. Pojawiła się tutaj wanna obudowana białymi płytkami imitującymi cegłę.
W trójkondygnacyjnym domu nie mogło zabraknąć przestrzeni do relaksu. Naprzeciwko schodów na piętrze zaaranżowano przytulny kącik z regałem na książki i wygodną, tapicerowaną wnęką. Przyjemną przestrzeń odpoczynku zaaranżowano także w części parteru. Wygodna, rozłożysta kanapa w towarzystwie ażurowych stolików kawowych nie tylko dobrze wygląda, ale także zapewnia komfort po długim dniu w mieście. Jasna kolorystyka i duża ilość światła sprawiają, że mury warszawskiego domu skrywają w sobie przytulność i domowe ciepło.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
typ projektu: wnętrze domu
inwestor: prywatny
pracownia: Zu projektuje
autorka projektu: Zuzanna Kuc
realizacja: 2020
lokalizacja: Warszawa
projektowana powierzchnia: 130 mkw
zdjęcia: Marta Behling, Pion Poziom
opracowanie: Wiola Imiolczyk
Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Apartament ma 140 m2, więc architekt mógł się tutaj naprawdę...
czytajPrezentowane wnętrze zaprojektowane przez pracownię Sinato z Japonii to próba...
czytajProjekt aranżacji wnętrz 30-metrowej kawalerki to przedsięwzięcie pracowni Konzept Architekci....
czytajPracownia Init-interior architecture industrial design wykonała kompleksowy projekt architektury wnętrz...
czytaj
Ilość komentarzy: 0