Złota epoka motoryzacji we wnętrzach szczecińskiego biura

Złota epoka motoryzacji we wnętrzach szczecińskiego biura

Biurowe wnętrze, w którym doświadczenie przestrzeni pracy jest równie przyjemne, co podróż komfortowym samochodem – oto nowe biuro Codelab x umlaut w Szczecinie, zaprojektowane przez architektów z MIXD. 

Pracownia MIXD znana jest z udanych realizacji biurowych – jedną z nich jest aranżacja wnętrza biura intive we Wrocławiu nagrodzona w konkursie International Property Award. Do bogatego portfolio pracowni trafiła kolejna realizacja powstała dla firm Codelab i umlaut. Zadaniem architektów był projekt przestrzeni biurowej w oparciu o przeprowadzone warsztaty Culture Club – autorskie narzędzie pracowni, odkrywające przed projektantami oczekiwania przyszłych użytkowników przestrzeni. 

Szczeciński oddział firm Codelab i umlaut współpracuje przede wszystkich z klientami z branży automotive – tym tropem ruszyli architekci proponując koncepcję wnętrza biurowego. Motywem przewodnim stała się podróż samochodowa oraz wszystko to, co z nią kojarzymy. Aranżacja wnętrza nawiązuje do złotej epoki motoryzacji, czyli lat 50. i 60. ubiegłego wieku.

Złota epoka motoryzacji we wnętrzach szczecińskiego biura

Fiat 500 w recepcji 

Już w recepcji wita nas retro Fiat 500 wypchany po brzegi walizkami i gotowy do podróży. Kolejnym etapem drogi jest Stacja Benzynowa – jedna z części strefy wspólnej służy naładowaniu baterii przez pracowników. To tutaj mogą oni spotkać się na krótkiej rozmowie z kubkiem kawy w dłoni. Nieco dalej znajduje się Kafeteria inspirowana amerykańskimi barami drive-in. Króluje tutaj estetyka rodem z lat 50.: pastelowe barwy, stream-line, szachownica na podłodze i neony. Ostatnią częścią strefy wspólnej jest Plaża, czyli strefa coworkingowa z plażowym koszem, trzcinowym parasolem i „przebieralniami”, w których ukryto biurka i nadmuchiwane meble.

Biuro zajmujące powierzchnię 3000 mkw wypełnione jest odwołaniami do motoryzacji oraz technologicznymi nowinkami. Znajdziemy tutaj resoraki i zabawki oraz dziecięcy dywan z motywem miasta i ulicami do jazdy samochodzikami. Nie brakuje też „kaczek” wykorzystywanych do testowania kodów, oldschoolowych automatów do gier, rozpikselowanych grafik oraz muzycznych plakatów. Krótko mówiąc, przestrzeń jest eklektyczna i różnorodna, a każda ze stref biura jest inna – zarówno pod kątem wykorzystanych materiałów, jak i kolorystyki.

Złota epoka motoryzacji we wnętrzach szczecińskiego biura

Polska historia 

Chociaż motywem przewodnim jest Ameryka z filmu drogi, we wnętrzu nie brakuje też nawiązań do okresu PRL-u w Szczecinie. Pojawiają się odwołania do kultowego baru Pasztecik i kawiarni Kameralna, a także do historii budynku, który powstał przed II Wojną Światową, współcześnie zaś stanowi część nowoczesnego biurowego kompleksu. 

Architektom udało się stworzyć przestrzeń wielowymiarową, która nawiązuje do motywu podróżowania zarówno w przestrzeni, jak i w czasie. Co więcej zaaranżowane biuro jest komfortowe dla użytkowników oraz sprzyja kreatywności, a to dzięki zaangażowaniu pracowników obu firm w proces projektowy. 

Zobacz galerię zdjęć złotej epoki motoryzacji we wnętrzach szczecińskiego biura 

Złota epoka motoryzacji we wnętrzach szczecińskiego biura – metryczka projektu 

typ projektu: wnętrze biurowe

inwestor: Codelab, umlaut

pracownia: MIXD

zespół projektowy: Piotr Kalinowski, Katarzyna Majer-Hola, Paweł Panek, Alicja Dziedziela, Anna Stachi, Beata Ogrodnik, Adam Warchoł, Gosia Trelińska

realizacja: 2020

lokalizacja: Szczecin

projektowana powierzchnia: 3000 mkw

zdjęcia: Pion Studio

opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!