Nowoczesność w biurze Tias

Nowoczesność w biurze Tias

Głównym założeniem tego projektu było stworzenie atrakcyjnego miejsca pracy – mimo niewielkiego metrażu projektantom z pracowni Nowicki Design Collective udało się pogodzić estetykę z dobrym rozplanowaniem wszystkich funkcji użytkowych. Zapraszamy na krótki spacer po wrocławskim oddziale firmy Tias. 

Budynek, w którym zlokalizowany jest wrocławski oddział firmy Tias, zlokalizowany jest w sąsiedztwie osiedla mieszkaniowego. Biuro zajmujące dwie kondygnacje mierzy łącznie 300 mkw. To tutaj znalazły się stanowiska pracy dla 40 osób, gabinet zarządu, 4 sale spotkań, a także zdublowane na obu piętrach recepcje, łazienki oraz kuchnie. Ważnym założeniem projektu było stworzenie znacznej przestrzeni do przechowywania dokumentów – koniecznym było wyposażenie biura w szafy i regały, które powinny były znaleźć się blisko stanowisk pracy. Dużą uwagę poświęcono także miejscom spotkań, jako że codziennie odbywa się tu ich wiele, często równocześnie. 

Projekt wnętrza wrocławskiego oddziału Tias przygotował Andrzej Nowicki z pracowni Nowicki Design Collective. Za wyposażenie wnętrza odpowiada Bakata Design. Projektant stworzył koncept, który spełnia zarówno wymogi estetyczne inwestorów, jak i wpisuje się w ponadczasowy kanon architektury wnętrz. Powstało wnętrze unikatowe, nieco eklektyczne – doskonale oddające filozofię marki. Miejsce to ma być komfortowe i estetyczne dla klientów wywodzących się z różnych kultur, a stonowana elegancja i wysokiej jakości meble i materiały wydają się być odpowiedzią na tę potrzebę.

Nowoczesność w biurze Tias

Loftowe inspiracje w biurze 

Punktem wyjścia dla koncepcji wnętrza było pozostawienie surowego betonowego sufitu z widocznymi instalacjami i okablowaniem. W ten sposób projektant chciał nawiązać do stylu loftowego. Dodatkowo efekt industrialnego wnętrza wzmaga zastosowanie szkła i luster, które dominują we wnętrzach. Jako kontrapunkt zaproponowano wykorzystanie eleganckich, ciemnych drewna i kamienia. Pojawiają się tu także marmur, onyks, skóra oraz miedź. Całość otulają liczne tkaniny wprowadzone w postaci tapicerowanych mebli, paneli ściennych oraz welurowych kotar. Te ostatnie nie tylko pięknie wyglądają, ale także zapewniają dyskrecję i odpowiednią izolację akustyczną podczas spotkań biznesowych. Właściwości wygłuszające mają też miękkie wykładziny podłogowe. 

Projekt cechuje prostota i funkcjonalność. Geometryczne kształty i proste linie stanowią o nowoczesności wnętrza. Pomimo zagęszczenia funkcji zachowana została duża otwartość przestrzeni, zaś jednym z ważniejszych elementów dopełniających aranżację jest światło dzienne. Duży nacisk położono także na obecność roślin w biurze. Pojawiają się imponujące rośliny doniczkowe i zielone ściany, które dobrze wpisują się w kolorystykę wnętrza, a także działają odprężająco i uspokajająco.

Nowoczesność w biurze Tias

Reprezentacyjna recepcja

Inwestorom zależało na zdecydowanym wyróżnieniu i zaakcentowaniu strefy wejściowej. Na pierwszym piętrze w recepcji zastosowano onyks, na drugim – granit. W obu przypadkach spotykamy dość oryginalne formy: ta dolna obudowana jest pionowymi lamelami z drewna, w górnej wykorzystano geometryczną formę z metalu. Nowoczesne w formie oprawy oświetleniowe i ciekawe podświetlenia stanowią prostą, a przy tym efektowną dekorację. 

Zobacz galerię zdjęć nowoczesnego biura Tias

Nowoczesność w biurze Tias – metryczka projektu 

typ projektu: wnętrze biurowe

inwestor: Tias

autor projektu: Nowicki Design Collective

wyposażenie: Bakata Design

realizacja: 2020

lokalizacja: Wrocław

projektowana powierzchnia: 300 mkw

zdjęcia: Fotomohito

opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!