Francja-elegancja -aranżacja baru Fromażeria

Francja-elegancja -aranżacja baru Fromażeria

Fromażeria w Poznaniu to pierwsze takie miejsce w Polsce, które łączy w sobie funkcje restauracji oraz cheese baru. Na gości czekają rzemieślnicze sery, najlepsze wina oraz design, o którym nie sposób nie wspomnieć, a za który odpowiadają architekci z pracowni 370studio. 

Restauracja Fromażeria zlokalizowana jest przy ulicy Ratajczaka w Poznaniu i zajmuje powierzchnię 150 mkw. Projektem wnętrza zajęli się architekci z pracowni 370studio. Ich zadaniem było przygotowanie projektu wnętrza, a także mebli na wymiar. Fromażeria to kolejny udany projekt dla branży gastronomicznej, który na swoim koncie mają architektki – wcześniej pisaliśmy o wyjątkowych wnętrzach restauracji Zachodni Brzeg w Warszawie

Inspiracją do powstania Fromażerii był powrót inwestora do rodzinnego Poznania po 11-letnim pobycie w Melbourne w Australii. W nowym cheese barze – jak sama nazwa wskazuje – króluje ser. Ten rzemieślniczy, prawdziwy. Zarówno sery, jak i wina i inne specjały serwowane są tutaj od rana do późnych godzin wieczornych. Elegancka, a przy tym bezpretensjonalna aranżacja wnętrza sprzyja wspólnym wypadom ze znajomymi. W towarzystwie dobrego designu wszystkie pyszności smakują jeszcze lepiej.

Francja-elegancja, czyli aranżacja wnętrza cheese baru Fromażeria

Lokal wielofunkcyjny 

Ze względu na wielość funkcji, które mieszczą się w lokalu – restauracja, cheese bar i sklep, architektki musiały dobrze zaplanować poszczególne strefy. Głównym zadaniem było wykreowanie przestrzeni, która spajałaby wszystkie zadania lokalu. Pomieszczenie podzielono przy pomocy ażurowych regałów, dzięki czemu udało się wyróżnić miejsce na sprzedaż, a także przytulne przestrzenie dla gości, które zapewniają odrobinę prywatności. 

Kluczowym elementem aranżacji jest bar z wkomponowaną lodówką na sery. Masywna bryła o ryflowanym froncie pozwala na złożenie zamówienia, a praktyczne wysokie hokery zapewniają miejsce do siedzenia podczas szybkiej degustacji. Na ścianie obok baru znajduje się regał, którego półki pozwalają na ekspozycję wybranych trunków. W pomieszczeniu znajdują się stoliki i praktyczne kanapy, a dodatkowe miejsce zapewnia kontuar zaprojektowany przy oknie.

 

Francja-elegancja, czyli aranżacja wnętrza cheese baru Fromażeria

Kameralne wnętrze restauracji 

Przygaszona kolorystyka wnętrza może budzić skojarzenie z pełnymi nonszalanckiego szyku, a przy tym kameralnymi paryskimi lokalami. Podobne wrażenie wywołują zaproponowane we wnętrzu dodatki. Oprawy oświetleniowe, mosiężna akcenty i ażurowe wykończenia – to dzięki nim we Fromażerii możemy poczuć się jak we francuskim bistro. 

Wyraźnym akcentem kolorystycznym jest głęboki burgund, który pojawia się na obiciach foteli i okładzinie baru. Uwagę zwracają także liczne neony, będące nieodzownym elementem wystroju – neonowe przedstawienia serów wprowadzają do wnętrza luz i swobodę. 

Zobacz galerię zdjęć wnętrz cheese baru Fromażeria 

Francja-elegancja, czyli aranżacja wnętrza cheese baru Fromażeria – metryczka projektu typ projektu: wnętrze restauracji

inwestor: Fromażeria
pracownia: 370studio
zdjęcia:  Małgorzata Hałas, Aleksandra Miszkurka
realizacja: 2020
lokalizacja: ul. Ratajczaka 27, Poznań
projektowana powierzchnia: 150 mkw
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!