Przytulny dom skąpany w bieli

Przytulny dom skąpany w bieli

Jak sprawić, aby nasz dom był przytulny i pełen domowego ciepła? Przepis na wnętrze zna pracownia MM Architekci – oto dom ubrany w jasne kolory i ciepłe drewno, którego nie chce się opuszczać. 

Blisko stumetrowy dom położony jest w dzielnicy willowej w centrum Tarnowa. Przestronna i funkcjonalna przestrzeń zaprojektowana została w sposób nowoczesny, a ciepły i przytulny. Projektanci Małgorzata i Andrzej Bacik z pracowni MM Architekci zaproponowali aranżację wnętrza dopasowanego do potrzeb młodych i aktywnych zawodowo inwestorów. Efektem jest elegancka, spójna i ponadczasowa kompozycja, w której nie zabrakło najnowszych trendów i modnych rozwiązań architektonicznych.

Przytulny dom skąpany w bieli

Kuchnia z niebieskim akcentem 

W niedużej kuchni architekci zaproponowali zabudowę kuchenną wykonaną z fornirowych płyt z orzecha amerykańskiego, uzupełnioną o grafitowe matowe blaty. Ponad nimi ułożono estetyczne i przyciągające wzrok płytki w dwóch rzędach. Turkusowo-beżowa kolorystyka płytek współgra z barwą farby tablicowej, którą pokryto jedną ze ścian kuchni. Dzięki dużym oknom oraz jasnym ścianom i płytom podłogowym wnętrze wydaje się jasne i nie przytłacza. Architekci doskonale dopasowali wnętrze do codziennego życia mieszkańców – pozostawione po śniadaniu okruszki na blacie stolika nie będą rzucały się w oczy, a farba tablicowa umożliwi pozostawienie krótkiej wiadomości partnerowi.

Przytulny dom skąpany w bieli

Przytulne wnętrze salonu 

W salonie króluje szara kanapa narożna, której towarzyszy stolik kawowy o szklanym blacie. Szkło nie przysłania pięknego dywanu, który przybiera różne odcienie i tony w zależności od kąta padania światła. Przytulności dodają wnętrzu zasłony i firany zawieszone w wysokich oknach. Wyrazistym akcentem wnętrza jest ściana, na której pojawia się niebieska grafika. Zamiast telewizora, inwestorzy wybrali sztukę współczesną – białe rzeźby Marii Niewiadomskiej wyglądają bardzo nowocześnie, a formą i tematem nawiązują do klasycznych wzorców. 

W pomieszczeniu znajduje się także narożny kominek, którego widokiem można cieszyć się nie tylko w salonie, ale również w jadalni. W części jadalnej ustawiono dębowy stół, idealny aby wyprawić przy nim kameralne kolacje dla bliskich przyjaciół.

Przytulny dom skąpany w bieli

Wieczorny spokój 

W tarnowskim domu znajdziemy także przepis na sypialnię idealną. Białe meble z drewnianymi elementami, prosty układ pomieszczenia, duże łóżko i ciepłe dodatki – architekci zaproponowali aranżację wnętrza, które ma w sobie wszystko, aby zapewnić relaks po pracowitym dniu w mieście. Farba w głębokim odcieniu niebieskiego stanowi doskonałe tło dla minimalistycznego plakatu Ryszarda Kai, nonszalancko opartego o ścianę. Uzupełnieniem są czarne dodatki w postaci oświetlenia oraz skrzętnie wybranych dekoracji. 

Zobacz galerię zdjęć przytulnego domu skąpanego w bieli 

Przytulny dom skąpany w bieli – metryczka projektu 

typ projektu: wnętrze domu

inwestor: prywatny

pracownia: MM Architekci

autorzy projektu: Małgorzata Bacik, Andrzej Bacik

lokalizacja: Tarnów

projektowana powierzchnia: ok. 100 mkw

zdjęcia: Jeremiasz Nowak

opracowanie: Wiola Imiolczyk

 

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!