Przebudowa strychu w domu z lat 30.

Przebudowa strychu w domu z lat 30.

Mieszkanie i studio pracy w jednym? Dlaczego nie, szczególnie mając do dyspozycji dużą przestrzeń na poddaszu. Oto propozycja pracowni Atelier Starzak Strebicki na nowoczesną aranżację strychu. 

Strych w wielorodzinnym domu w Poznaniu mierzy 78 mkw. Budynek wzniesiono w latach 30. ubiegłego wieku. Położony w spokojnej i kameralnej dzielnicy Stary Grunwald stanowi doskonałe miejsce do życia i... pracy. Architekci z pracowni Atelier Starzak Strebicki zaproponowali aranżację wnętrza, w której właściciele mogą wygodnie mieszkać i pracować. Przestrzeń zaadaptowana na nowoczesne mieszkanie pełni jednocześnie funkcję studia pracy. 

Wyjściowa przestrzeń charakteryzowała się różnymi wysokościami pomieszczeń – część z nich była bardzo niska. Architekci mieli za zadanie zaproponowanie takiego rozwiązania, które pozwoliłoby optymalnie wykorzystać każdy zakamarek. W miejscach z niskim sufitem zorganizowano część sypialnianą, zaś w wysokich partiach powstała kuchnia, jadalnia i miejsce do pracy. 

Przebudowa strychu w domu z lat 30.

Otwarta przestrzeń w mieszkaniu na poddaszu 

Lokal charakteryzuje otwarty plan. Wszystkie pokoje są wielofunkcyjne i z każdego pomieszczenia zyskujemy widok na przestrzał. Brak korytarza i otwarte umiejscowienie kuchni pozwala dowolnie komponować funkcjonalność studia w zależności od codziennych potrzeb użytkownika. Poprowadzenie ścian pod skosem nadaje wnętrzu dynamiki.

Przebudowa strychu w domu z lat 30.

Drewno we wnętrzu 

W mieszkaniu pełno jest drewna. To ono stanowi posadzkę w części dziennej. Zachowane, stare podłogi i drewniane stropy dodają wnętrzom uroku. Prawidłowo zabezpieczona podłoga drewniana sprawdza się także w kuchni oraz w łazience. Charakterystyczne cegły na posadzce określają część sypialnianą. Doskonale pasują także do pomieszczenia pełniącego funkcję studia muzycznego. Pomalowane na biało sufity i drewniane stropy optycznie powiększają niski pokój.

Przebudowa strychu w domu z lat 30.

Zabawa kolorem 

Białe ściany i neutralne drewno stanowią dobrą bazę dla kolorystycznego szaleństwa. Architekci pozwolili sobie na zabawę kolorem, wprowadzając do wnętrz intensywną niebieską barwę. Drzwi i szafki z płyt meblowych oblane błękitem przykuwają wzrok. Mocniejszym akcentem w kompozycji wnętrza jest zabudowa kuchenna – ciąg niskich szafek podblatowych wykończony jest matową czernią. Wyraźna plama barwna dobrze sprawdza się w minimalistycznej przestrzeni mieszkania. 

Zobacz galerię zdjęć przebudowy strychu w domu z lat 30.  

Przebudowa strychu w domu z lat 30.  - metryczka projektu 

typ projektu: wnętrze mieszkania

inwestor: prywatny

pracownia: Atelier Starzak Strebicki

realizacja: 2018

lokalizacja: Stary Grunwald, Poznań

projektowana powierzchnia: 78 mkw

zdjęcia: Mateusz Bieniaszczyk

opracowanie: Wiola Imiolczyk

 

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!