Neony we wnętrzu, czyli showroom, który zachwyca

Neony we wnętrzu, czyli showroom, który zachwyca

Marka Deante postanowiła otworzyć nowy showroom – inspirującym propozycjom wyposażenia kuchni i łazienki towarzyszą dynamiczne formy, czarno-biała kolorystyka i przyciągające wzrok neony. 

Marka Deante to znany producent wyposażenia kuchennego i łazienkowego. Główna siedziba firmy znajduje się w Zgierzu i to właśnie tam zlokalizowany będzie nowy showroom. Projekt wnętrza przygotowany został przez Marcina Tomaszewskiego z pracowni REFORM Architekt, która podpisała się już pod wieloma docenionymi realizacjami architektonicznymi. Należy do nich projekt Long House w Łodzi, który zachwyca zarówno modernistyczną bryłą, jak i wyszukanymi wnętrzami. I tym razem architekt proponuje bezkompromisową aranżację opartą na kontrastujących połączeniach i wyraźnej kolorystyce. 

W projektowanym showroomie zaplanowano wydzielone strefy odpowiadające poszczególnym kolekcjom. Nie zabraknie także miejsca na pojedyncze ekspozycje ujęte na tle grafik 3D. Założeniem było stworzenie przestrzeni pełnej designu, w której architekci wraz z klientami mogą wspólnie szukać inspiracji. Przestrzeń ma mieć charakter muzealny, gdzie nacisk kładziony jest na ekspozycję produktów.

Neony we wnętrzu, czyli showroom, który zachwyca

Armatura na muzealnych cokołach 

W showroomie marki Deante główne miejsce zajmują krany, które zaprezentowany zostały niczym muzealne eksponaty. Zamiast pokazania kranu na tle wielu aranżacji, architekt postanowił pokazać wzornictwo jednego wnętrza. Zaprojektowane wnętrza mają imitować przestrzeń kolejnych pomieszczeń. Na środku znajduje się poczekalnia, gdzie można przysiąść i przejrzeć katalog marki. Znajduje się tam też ekspozytor nowych kolekcji oraz robiący wrażenie stół multimedialny.

Neony we wnętrzu, czyli showroom, który zachwyca

Innowacja i technologia 

Stół multimedialny pełni funkcję aktywnego rzutnika, za pomocą którego wyświetlanego są projekty. Blat stołu działa niczym iPad, jest swoistym ekranem, który pozwala na operowanie wizualizacjami i zdjęciami. Użytkowanie blatu jest niezwykle łatwe, a przy tym higieniczne – jego powierzchnia może być dezynfekowana zapewniając wysokie standardy bezpieczeństwa. 

Wnętrze showroomu to triumf technologii i postępu. Widać to nie tylko w zastosowanych urządzeniach, ale także w zaproponowanej estetyce. Dominują ostre i dynamiczne formy będące efektem zastosowania płytkich i małych boksów. Skosy w niedużych boksach tworzą odczucie głębszej perspektywy, dzięki temu przestrzeń wydaje się większa niż w rzeczywistości. 

Futurystyczny design podkreśla także czarno-biała kolorystyka oraz neonowe oświetlenie. Proste, zgeometryzowane formy umeblowania nadają aranżacji spójności. Aby nieco zmiękczyć surowy wystrój wnętrza, architekt zaproponował zielone dekoracje. Zastosowano soczystą zieleń roślin, które oblewają przestrzeń. W projekcie pojawiają się zielone ściany oraz panele wykonane z żywych roślin. 

Zobacz galerię zdjęć neonów we wnętrzu, czyli showroomu, który zachwyca

Neony we wnętrzu, czyli showroom, który zachwyca – metryczka projektu

typ projektu: wnętrze showroomu

inwestor: Deante

pracownia: REFORM Architekt

projekt: 2020

lokalizacja: Zgierz

opracowanie: Wiola Imiolczyk

 

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!