W przestronnym i nowoczesnym domu króluje ciemne drewno, które nie tylko przełamuje czarno-białą konwencję, ale też nadaje wnętrzom eleganckiego charakteru. Ponadczasową przestrzeń wypełniają nowoczesne oprawy oświetleniowe i minimalistyczne umeblowanie. Za aranżację wnętrza odpowiada pracownia MODOSO Interiors.
Drewno należy do ulubionych materiałów wykończeniowych stosowanych we wnętrzach. Wprowadza do domu ciepło i łagodzi nawet najbardziej surowe aranżacje. W przypadku mniejszych mieszkań najczęściej pojawia się jasne drewno albo drewno bielone – dzięki niemu wnętrza wydają się optycznie większe. W przestronnym, mierzącym 160 mkw domu nie było obaw o efekt przeładowania – architekci z pracowni MODOSO Interiors z powodzeniem mogli wybrać ciemne drewno, które wprowadza elegancki, a przy tym kameralny klimat.
Dom należy do rodziny z dwójką dzieci i ich czworonożnym przyjacielem. Inwestorzy oczekiwali zarówno eleganckiej, jak i ciepłej w odbiorze przestrzeni codziennego życia. Architekci zaprojektowali strefę dzienną domu, sypialnię wraz z garderobą, dwie łazienki, sypialnię dzieci, a także strefę komunikacyjną. Finalnie osiągnięto efekt ponadczasowej przestrzeni o wyszukanym designie.
W doborze materiałów wykończeniowych postanowiono skupić się na naturalnych materiałach. Zdecydowany prym wiedzie tutaj drewno. Z jednej strony dodaje ono ciepła wnętrzu, z drugiej dobrze znosi upływ czasu. Wraz z biegiem lat drewno będzie pokrywało się piękną patyną i elegancko się starzało, nigdy nie wychodząc z mody. Architekci zaproponowali naturalne drewniane podłogi, które zabezpieczone został olejem. Ułożone we francuską jodełkę parkiety zaprojektowane zostały z szerokich klepek.
Oprócz drewna, architekci wprowadzili do wnętrza także kamień. W projekcie wykorzystano czarny granit płomieniowany, który pojawia się w kuchni w postaci blatu roboczego. Zabudowa kuchenna stanowi estetyczne połączenie matowej czerni z drewnem frontów szafek dolnych. Wisienką na torcie nowoczesnej kuchni jest estetyczna posadzka z wielkoformatowych płyt gresowych – biała o wyraźnym żyłkowaniu nadaje aranżacji ekskluzywny look.
Wielkoformatowe gresy znalazły swoje zastosowanie także w wyjątkowym pokoju kąpielowym. W wersji antracytowej z jasnym żyłkowaniem płyty zdobią podłogę łazienki. Oszczędną w formie armaturę wzbogacają złote dodatki. Łazienka oddzielona została od sypialni przy pomocy szklanej ściany. Praktyczna, czarna kotara pozwoli osłonić wnętrze i zapewnia komfort prywatności.
Z uwagi na sytuację parceli główne przeszklenia domu znajdują się w północno-wschodniej elewacji, co powoduje małą ilość naturalnego światła we wnętrzach. W związku z tym architekci postawili na dużą ilość luster, które odbijają promienie słoneczne wpadające przez kuchenne okno. Ważną kwestią pozostawało oświetlenie – w doborze opraw projektanci kierowali się zarówno estetyką, jak i możliwością odpowiedniego nakierowania opraw.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Ciemne drewno we wnętrzu – metryczka projektu
typ projektu: wnętrza domu jednorodzinnego
inwestor: prywatny
pracownia: MODOSO Interiors
realizacja: 2020
lokalizacja: Warszawa
projektowana powierzchnia: 160 mkw
zdjęcia: Ola Dermont
opracowanie: Wiola Imiolczyk
Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Pracownia "Dyrda Fikus Architekci" stworzyła projekt otwartego mieszkania znajdującego się...
czytajAutorami aranżacji są projektanci ze studia Formativ, którzy nie pierwszy...
czytajWypchane zwierzęta, chińskie lampiony, sofa Le Corbusiera, rysunki Jeana-Michela Basquiata...
czytajMieszkanie i biuro w jednym? Można je połączyć tak, by...
czytaj
Ilość komentarzy: 0