Mieszkanie w starej kamienicy na Ochocie

Mieszkanie w starej kamienicy na Ochocie

Przestrzeń wypełnia jasne drewno, dobry design i sztuka. We wnętrzach mieszkania na Starej Ochocie jest jasno i przestronnie. Projekt nawiązuje do historycznego charakteru budynku. 

Projektowane mieszkanie znajduje się na Starej Ochocie w Warszawie i mierzy 126 mkw. Króluje tutaj estetyka vintage, która doskonale wpisuje się w kontekst – budynek, w którym zlokalizowane jest mieszkanie, to stara kamienica o historii sięgającej 1939 roku. Estetykę wnętrza zaproponowała pracownia Loft Kolasiński, która w portfolio ma kilka docenionych projektów wnętrz w stylu vintage. Jednym z nich jest aranżacja mieszkania w Berlinie

Tym razem w ramach prowadzonych prac architekci przygotowali projekt wnętrza i częściowej przebudowy jednego z pomieszczeń, projekt części umeblowania, a także zaproponowali renowację kilku mebli oraz akcesoriów vintage. Głównym założeniem było swobodne nawiązanie do historycznego charakteru mieszkania. Cel został osiągnięty, a efekty widoczne są nie tylko w wyborze wyposażenia, ale również materiałów wykończeniowych. Ściany mieszkania pokryto tradycyjnym tynkiem w kolorze śnieżnej bieli. Zastana posadzka w postaci klasycznego parkietu poddana została renowacji.

Mieszkanie w starej kamienicy na Ochocie

Wyposażenie w stylu vintage 

W projekcie wykorzystane zostały unikatowe meble i oświetlenie pióra wielkich twórców designu. Należą do nich Otto Moller, Jean Prouve, Charles i Ray Eames oraz Georg Thams. Ikoniczne wyposażenie doskonale współgra z meblami zaprojektowanymi przez architektów pracowni. W salonie stanęły stół, ława oraz komoda – wszystkie wykonane z jasnego, naturalnego drewna. Uzupełnieniem jest tapicerowana szara sofa. 

W sypialni znalazła się zaprojektowana na zamówienie biblioteczka oraz biurko. Tutaj też pojawiły się wysokie szafy oraz obszerne łóżko. Dzięki wprowadzeniu licznego wyposażenia, pomieszczenie wypełnia duża ilość drewna. Także tutaj dla biel i naturalne wybarwienia drewna zestawione zostało z szarością, którą okryto łóżko.

Mieszkanie w starej kamienicy na Ochocie

Zaskoczenie w łazience 

Estetyka vintage przełamana została w łazience, gdzie króluje minimalistyczne połączenie czerni i bieli. Meble łazienkowe wyszły spod kreski architektów Loft Kolasiński, podobnie jak wykonane na potrzeby realizacji stalowa kabina prysznicowa czy stalowe kratki wentylacyjne. Patchworkowa posadzka stanowi subtelne nawiązanie do dawnych wnętrz.

 

Mieszkanie w starej kamienicy na Ochocie

Sztuka na ścianie 

Wnętrze ozdabiają nie tylko piękne meble, ale także wyjątkowe dzieła sztuki pędzla polskich artystów. W salonie pojawiają się obrazy olejne, pastele i grafiki Stanisława Klimowskiego, należące do kolekcji rodzinnej. W pozostałych pomieszczeniach odnajdujemy grafiki i plakaty autorów takich jak Henryk Ożóg, Edward Dwurnik, Jan Lenica czy Mieczysław Wejman. 

Zobacz galerię zdjęć mieszkania w starej kamienicy na Ochocie 

Mieszkanie w starej kamienicy na Ochocie – metryczka projektu 

typ projektu: wnętrze mieszkania

inwestor: prywatny

pracownia: Loft Kolasiński

realizacja: 2020

lokalizacja: Stara Ochota, Warszawa

projektowana powierzchnia: 126 mkw

zdjęcia: Joel Hauck

opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!