The Bridge Wrocław zachwyca nie tylko wpisującymi się w zabytkową zabudowę elewacjami, ale również estetycznymi wnętrzami projektu Medusa Group. Industrialne motywy dekorują eleganckie wnętrza hotelu.
Hotel The Bridge Wrocław to obiekt międzynarodowej sieci MGallery by Sofitel. Zlokalizowany w samym centrum Wrocławia, przy placu Katedralnym obiekt domyka architektonicznie historyczną przestrzeń Ostrowa Tumskiego. Projekt budynku wyszedł spod kreski pracowni Forum Architekci, natomiast aranżację wnętrz inwestorzy powierzyli architektom Medusa Group. Sześciokondygnacyjny budynek mieści w sobie 184 pokoje hotelowe, ale także lobby z recepcją, hole, sale konferencyjne, salę balową i restauracje. Ponadto na gości czeka rozbudowana strefa wellness/fitness. Łączna powierzchnia hotelu to 12600 mkw.
Wyjątkowa lokalizacja obiektu sprawia, że jest on symbolicznym mostem, łączącym przeszłość i teraźniejszość. W murach hotelu zamyka się jednocześnie historia miasta, jak i jego dynamiczne współczesne oblicze. Architekci z biura Medusa Group mając postanowili przełożyć fenomen okolicy na współczesny język architektury. W ten sposób powstało miejsce o wyjątkowym charakterze i silnym powiązaniu z lokalnym kontekstem.
Ciepły i elegancki klimat wnętrz hotelu zbudowano między innymi przez wykorzystanie kameralnego oświetlenia. Do ciekawych rozwiązań należą świeczniki, które ustawiono na stalowych baldachimach ponad łóżkami. Efektownym elementem wykończeniowym są okładziny ścienne z czarnej stali gorącowalcowanej z widocznymi zendrami.
W strefach wspólnych pojawiły się różnego rodzaju podwieszenia sufitowe, takie jak sufity z luster albo siatki krepowanej. Wykorzystano też zwieszane kratownice lakierowane na zielono, zaś ponad barem i biblioteką zainstalowano modułowe konstrukcje z surowej blachy. Między lobby i foyer sali balowej zaproponowano ażurową przegrodę z drzwiami piwotowymi.
Industrialny charakter wnętrz dobrze koresponduje z elewacjami budynku wykonanymi z ręcznie wypalanej cegły. Duże przeszklenia umieszczone w stalowych ramach dobrze prezentują się zarówno od zewnątrz, jak i wewnątrz obiektu.
Dopełnieniem wystroju wnętrz są dekoracje ścienne, których przedstawienia nawiązują do historii miasta. Prace wykonało wrocławskie studio Kolektyf. Grafiki przedstawiają znane postaci Dolnego Śląska żyjące na przełomie XVII i XVIII wieku. Na sufitach w pokojach wykonano wzory, które swoim stylem nawiązują do motywów dekoracyjnych sprzed kilku wieków. Delikatnie nakreślone, nieregularnie rozmieszczone i ręcznie postarzane zdają się być zatarte przez upływający czas.
Na ścianach lobby i restauracji artyści wykonali szkice panoramy miasta wzorowane na zbiorach prywatnych kolekcjonerów. Chociaż dzisiaj widok na Śródmieście Wrocławia jest zupełnie inny, w pracach wciąż można rozpoznać te same charakterystyczne obiekty, które znajdowały się tutaj w XVIII wieku.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
typ projektu: wnętrza hotelu
inwestor: Tacit Investment
pracownia: Medusa Group
realizacja: 2019
lokalizacja: pl. Katedralny, Wrocław
projektowana powierzchnia: 12630 mkw
grafiki: studio Kolektyf
zdjęcia: Maciej Lulko
opracowanie: Wiola Imiolczyk
zdjęcia: https://www.medusagroup
Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Czy możliwe jest zamknięcie bogatej ormiańskiej tradycji pełnej soczystych kolorów,...
czytajBiuro znajduje się w budynku P180 zlokalizowanym na metrze Wilanowska....
czytajOtwarty przez Matthew Bax'a bar w bardzo modnej dzielnicy...
czytajPołączenie klasycznej, paryskiej elegancji z nowoczesną funkcjonalnością – to znak...
czytaj
Ilość komentarzy: 0