Luksusowe wnętrza domu na Kaszubach

Luksusowe wnętrza domu na Kaszubach

Wnętrza domu w Redzie zachwycają przestrzenią i świetlistością – luksusowa aranżacja pełna jest wyszukanych mebli i szlachetnych materiałów wykończeniowych. Za projekt wnętrza odpowiada pracownia Arte Dizain. 

Projektowany dom zlokalizowany jest w Redzie – niedużym mieście na Kaszubach położonym pośród lasów i rozległych zielonych wyżyn. Dom wraz z otaczającą go działką zajmuje powierzchnię 1200 mkw i znajduje się w obrębie willowego osiedla w bezpośrednim sąsiedztwie lasu. Za projekt zarówno budynku jak i jego wnętrz odpowiada biuro architektoniczne Arte Dizain. Architekci zaproponowali ekskluzywną aranżację wnętrza, zestrajając ze sobą szlachetne materiały wykończeniowe, luksusowe elementy wyposażenia i wyszukane dodatki. 

Projekt wnętrza obejmował aranżację salonu, sypialni z osobnymi łazienkami, garderoby, kuchni, pokoi gościnnych, a także osobnego apartamentu dla głowy rodziny. Wyjątkowym atutem jest tutaj duża otwarta przestrzeń po brzegi wypełniona światłem. Jasne i świetliste wnętrza domu dodatkowo uzupełnione zostały błyszczącymi dodatkami oraz eleganckim marmurem. Całość przedstawia się niezwykle szykownie.

 

Luksusowe wnętrza domu na Kaszubach

Marmur i złoto 

Główną inspiracją w projekcie stało się piękno naturalnego marmuru. Estetyczne żyłkowanie i bogata paleta stonowanych barw zdobią kolejne przestrzenie domu. Architekci zestawiali ze sobą różne kolory kamienia – od śnieżnobiałego, przez szary, po głęboko czarny. Marmur doskonale komponuje się ze szkłem oraz metalem. Może być również dobrym kompanem dla wyszukanych gatunków drewna. 

Wykorzystanie marmuru stanowiło również wyzwanie – powierzchnie o niestandardowych kształtach wymagały indywidualnie zaprojektowanych płyt. Należą do nich posadzka w holu, ukośne wstawki w podłogach czy kompozycje ścian z lustrami fazowanymi i podświetlanym od tyłu onyksem. 

Dodatkową dekorację stanowi gustowny odcień złota, który daje wrażenie obfitości i pięknie dopełnia chłodną kolorystykę przestrzeni. Ciepła złota barwa działa tutaj jako kontrapunkt dla szarej, monochromatycznej palety barw.

Luksusowe wnętrza domu na Kaszubach

Sztuka we wnętrzu 

Inwestorzy oczekiwali ekskluzywnych wnętrz, które oszałamiać będą swą dekoracyjnością – dom opływa w bogactwie form i detali, a także dzieł sztuki. Należą do nich płótna Alicji Domańskiej malowane specjalnie z myślą o tym projekcie. Obrazy z jednej strony pełnią rolę dekoracyjną, z drugiej zaś stanowią odbicie charakteru właścicieli oraz wyraz ich stanu ducha. Abstrakcyjne kompozycje doskonale wpisują się w nowoczesną przestrzeń kaszubskiego domu. 

Zobacz galerię zdjęć luksusowego wnętrza domu na Kaszubach 

 

Luksusowe wnętrza domu na Kaszubach – metryczka projektu 

typ projektu: wnętrze domu

inwestor: prywatny

pracownia: Arte Dizain

realizacja: 2020

lokalizacja: Reda

opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!