Mediolański szyk we wnętrzu mieszkania w Krakowie

Mediolański szyk we wnętrzu mieszkania w Krakowie

Włoskie miasta mogą inspirować – oto wnętrze mieszkania w Krakowie projektu pracowni MIKOŁAJSKAstudio, gdzie króluje design prosto z Mediolanu. Wyszukane faktury i piękna kolorystyka nadaje przestrzeni klasy i szyku.

W mieszkaniu w Krakowie zagościły najnowsze światowe trendy przywiezione z mediolańskich targów designu. Odpowiedzialne za projekt wnętrza architektki Krystyna i Ida Mikołajskie z pracowni MIKOŁAJSKAstudio, zainspirowane wizytą na targach Salone del Mobile stworzyły z jednej strony elegancką, z drugiej zaś domową i przytulną przestrzeń. Oprócz wyjątkowego wzornictwa, architektki zaproponowały także optymalny układ funkcjonalny mieszkania – w ten sposób powstała aranżacja doskonała.

Mediolański szyk we wnętrzu mieszkania w Krakowie

Połączenie dwóch małych mieszkań 

Zanim projektantki sięgnęły po światowe trendy wykończeniowe, pracę nad projektem rozpoczęły od stworzenia planu funkcjonalnego mieszkania. Jako że apartament powstał z połączenia dwóch mniejszych lokali, trzeba było wziąć pod uwagę nietypowy układ pionów oraz konstrukcji. Inwestorom zależało też, aby przestrzeń zyskała wyraźny podział na część dzienną oraz część prywatną, do której dostęp będą mieli tylko domownicy. 

Właściciele oczekiwali przytulnej sypialni, która daje poczucie intymności. Dodatkowa łazienka jest nie tylko wygodna, ale też pełni rolę bufora pomiędzy przestrzenią prywatną, a gościnną. W apartamencie wydzielono też dwa ustronne pokoje dla dzieci. W ten sposób obaj synowie dysponują przestrzenią odpowiadającą ich aktualnym potrzebom – starszy z nich może spokojnie odrabiać lekcje, podczas gdy drugi ma możliwość swobodnej zabawy. 

Duży salon w połączeniu z jadalnią oraz jasną kuchnią dają efekt otwartej i pełnej światła stref dziennej. Dzięki przesuwnym, szklanym drzwiom udało się dodatkowo doświetlić kuchnię. W przestrzeni wypoczynkowej znalazły się wygodne, skórzane meble – niebieskie fotele i wygodna pomarańczowa kanapa korespondują z paletą szarości, która dominuje we wnętrzu. 

Znajdujący się pomiędzy salonem a sypialnią niewielki gabinet pozwala na wieczorną pracę. Wejście do gabinetu prowadzi bezpośrednio z salonu, dlatego architektki zaproponowały drzwi ukryte w zabudowie meblowej. W przypadku drzwi prowadzących z gabinetu do sypialni wykorzystano tapetę w różnokolorowe liście, zamieniając całą płaszczyznę ściany w impresję na temat jesiennego pejzażu.

Mediolański szyk we wnętrzu mieszkania w Krakowie

Mediolan na tapecie 

Tapeta w gabinecie to zaledwie namiastka głębokich barw, jakie znajdują się w sypialni właścicieli. Ciemne błękity, fiolety i brązy dają kojącym i komfortowy klimat sprzyjający relaksowi. Praktycznym rozwiązaniem jest osłonięcie okien przy pomocy nie przepuszczającej światła zasłony, będącej gwarancją dobrego snu. 

Architektki zaproponowały nietypowy sposób dekoracji ścian apartamentu – pojawiają się tam frezowane panele z płyty MDF. W każdym z pomieszczeń pojawia się inny, oryginalny wzór zaprojektowany przez pracownię. Na uwagę zasługują też metalowe listwy przypodłogowe, które spinają aranżację w stylową całość. 

Zobacz galerię zdjęć mediolańskiego szyku we wnętrzu mieszkania w Krakowie 

Mediolański szyk we wnętrzu mieszkania w Krakowie – metryczka projektu 

typ projektu: wnętrze mieszkania

inwestor: prywatny

pracownia: MIKOŁAJSKAstudio

realizacja: 2020

lokalizacja: Kraków

zdjęcia: Jakub Dziedzic

opracowanie: Wiola Imiolczyk

 

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!