Z temperówki

Z temperówki

Stół, który wygląda, jakby stał na zaostrzonych ołówkach? To pomysł brytyjskiego projektanta Samuela Wilkinsona. Drewniany mebel powstał dla duńskiej marki &tradition.

Dębowy stół Hoof ma bardzo prostą formę – okrągły blat wsparty jest na trzech nogach. I to właśnie one są najbardziej charakterystycznym elementem mebla – ich zakończenia wyglądają, jakby zostały wykończone przy użyciu potężnej temperówki.

Jak wyjaśnia autor projektu – inspiracją były dla niego drewniane krzesła, których nogi malowane były tylko częściowo, a ich najniższe fragmenty zostawiane były w stanie surowym, żeby uniknąć odpryskiwania farby w efekcie uderzeń czy kopnięć.

Zakończenia nóg zostały skośnie ścięte z dwóch stron – na górze, w miejscu połączenia z blatem i na dole. Ponieważ ztobiono to dopiero po pomalowaniu mebla farbą, ponownie odsłonięty został oryginalny materiał – surowe, dębowe, lite drewno.

Kolekcja Hoof została zaprezentowana na targach Stockholm Furniture w 2012 r. Stoły dostępne są w dwóch rozmiarach i pięciu kolorach: szarym, czarnym, białym i jasnoniebieskim oraz w naturalnym kolorze drewna.

Fot: dailytonic


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!