Oryginalne wnętrze od Mili Młodzi Ludzie

Oryginalne wnętrze od Mili Młodzi Ludzie

Architekci z pracowni Mili Młodzi Ludzie to specjaliści od niebanalnych przestrzeni. Tym razem ich kreatywność znalazła ujście w przestrzeni mieszkania na warszawskim Mokotowie. Wnętrza pełne są ciekawych materiałów wykończeniowych i wyszukanego wzornictwa. 

Poznańscy architekci z pracowni Mili Młodzi Ludzie już nie raz zaskoczyli nas niesztampowymi rozwiązaniami wnętrzarskimi – pisaliśmy o aranżacji mieszkania na Nikiszowcu w Katowicach oraz o minimalistycznym projekcie mieszkania na Jeżycach. Wraz ze swoim nowym projektem pracownia nadal trzyma poziom – aranżacja mieszkania na Mokotowie  zaskakuje ciekawymi połączeniami materiałów i faktur. 

Kiedy inwestorzy oddają wolną rękę projektantom, ci ostatni mogą w pełni wykazać się swoim kunsztem. Właśnie w takiej sytuacji znaleźli się Mili Młodzi Ludzie, projektując mokotowskie mieszkanie. Jako cel projektowy architekci postawili sobie wyeksponowanie tkanki architektonicznej, którą skrywały tynki. Projektanci, choć nie wiedzieli do końca, czego mogą się spodziewać pod spodem, skuli tynk sufitu, a ich oczom ukazał się tektoniczny strop żelbetowy w kolorze różu w najróżniejszych odcieniach. Nowy sufit stanowi wyjątkową ozdobę strefy dziennej mieszkania i wprowadza do wnętrza wyjątkowy klimat. 

Oprócz ciekawego sufitu salonu na uwagę zasługuje też betonowa posadzka w pozostałej części mieszkania. Ziemisty odcień posadzki dobrze koresponduje ze ścianami pokrytymi częściowo bielą, a częściowo szarością. Uzupełnieniem całości jest drewno pojawiające się w najróżniejszym wydaniu – w części salonu zdobi ono podłogę, w kuchni wykonano z niego monolityczną bryłę zabudowy, a w sypialni drewnem ozdobiono jedną ze ścian.

 

Oryginalne wnętrze od Mili Młodzi Ludzie

Różnorodność faktur ozdobą mieszkania 

Zamiast ubierać wnętrza w liczne elementy wyposażenia, umeblowanie wprowadzone zostało raczej oszczędnie. W salonie pojawiła się rozłożysta sofa oraz stolik kawowy w stylu kolonialnym. W części jadalni ustawiono masywny okrągły stół w otoczeniu krzeseł, z których każde utrzymano w innej estetyce. Tłem dla stołu jest ciekawa zabudowa kuchenna oraz piękna okładzina ściany przypominająca rysunek szlachetnego kamienia.

 Wybrane meble dobrze oddają eklektyczny charakter całej kompozycji. Część z nich to odrestaurowane antyki, inne charakteryzuje bardzo współczesne wzornictwo i uproszczona forma. Tak one, jak i faktury i materiały przeplatają się wzajemnie, tworząc niebanalne połączenia. Na uwagę zasługują także różnorodne oprawy oświetleniowe, które budują klimat wnętrza. Każda z lamp wybrana została z dużą uwagą i pieczołowitością. Szczególnie dobrze prezentuje się lampa sufitowa w salonie, której stelaż koresponduje z regałem ściennym wykonanym ze stalowych profili. Wisienką na torcie całej aranżacji są liczne zielone rośliny, które ożywiają wnętrze mieszkania. 

Zobacz galerię zdjęć oryginalnego wnętrza od Mili Młodzi Ludzie

Oryginalne wnętrze od Mili Młodzi Ludzie – metryczka projektu 

typ projektu: wnętrze mieszkania

inwestor: prywatny

pracownia: Mili Młodzi Ludzie

realizacja: 2020

lokalizacja: Mokotów, Warszawa

opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!