Ta przestrzeń zaprojektowana została przez pracownię Studio O z odwagą – silny kontrast czerni i bieli daje efekt niebanalnego wnętrza, zaś wyszukane dodatki i piękny detal budują klimat wyszukanej elegancji.
Klasyczne połączenie czerni i bieli to rozwiązanie ponadczasowe. W swojej prostocie może zadziwić, a w odpowiedniej okrasie będzie wyjątkową propozycją dla najbardziej wymagających. Do takich należy właściciel domu w Warszawie, który zwrócił się do pracowni Studio O. o projekt wnętrza przestronnej posiadłości. Dom mierzący 200 mkw został w dużym stopniu przebudowany – przestrzeń zyskała nową energię i klasę, którą czuć już po przekroczeniu progu.
Inwestor będący miłośnikiem designu i sztuki zapragnął wnętrza z charakterem, które pobudzałoby zmysły. Architekci doskonale wywiązali się z postawionego przed sobą zadania – przestrzeń zaaranżowana została z odwagą, a przy tym prostotą i dbałością o komfort. Kluczowym elementem projektu jest kompozycja kolorystyczna oparta na grze czerni i bieli, a także mnogość naturalnych materiałów, którymi przyozdobiono pomieszczenia.
Architekci zaproponowali aranżację, która z jednej strony wydaje się surowa, z drugiej zaś daje przyjemne poczucie ciepła. Materiały wykończeniowe, takie jak beton architektoniczny czy stal, nadają wnętrzom industrialny sznyt. Całość łagodzi ciepłe drewno położone na podłodze oraz liczne tkaniny w postaci zasłon, dywanów oraz obszyć siedzisk.
Wyjątkowe wrażenie robi strefa dzienna, która powstała po wyburzeniu wszystkich ścian poza nośną. Ściana ta oddziela hol, salon i kuchnie od sypialni oraz łazienki. W strefie dziennej mieści się część salonu z wygodnymi sofami oraz przestrzeń jadalni, której głównym elementem jest duży drewniany stół. Na uwagę zasługuje także otwarta kuchnia z jednorzędową zabudową oraz imponujących rozmiarów wyspą. Po środku otwartej przestrzeni powstał częściowo oszklony kubik, w którym zaproponowano pomieszczenie gospodarcze oraz garderobę.
Beton architektoniczny przyozdobił część ścian oraz sufit, tworząc efekt spójnej aranżacji strefy dziennej. Spotykają się tutaj najlepsze europejskie marki, do których należą Flos, Brokis, Gervasoni 1882, Muttina oraz Tom Dixon. Len, bawełna i lite drewno są estetycznym tłem dla wyposażenia. Nie brakuje też ceramiki od wyselekcjonowanych producentów.
Część prywatna domu łączy w sobie sypialnię oraz pokój kąpielowy – oba pomieszczenia otwierają się na siebie wzajemnie, tworząc efekt przestrzeni pełnej światła i powietrza. W łazience wyeksponowana została faktura cegły, którą konsekwentnie pokryto białą farbą. Zabudowa ozdobiona została płytkami ułożonymi we wzór francuskiej jodełki. Duże wrażenie robi wolnostojąca wanna usytuowana na tle wysokiego okna, przez które do wnętrza zagląda słoneczne światło. Projektowana przestrzeń wypełniona jest spokojem, harmonią, wyszukanym designem oraz dobrą energią.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
typ projektu: wnętrze domu
inwestor: prywatny
pracownia: Studio O.
autorzy projektu: Aga Kobus, Grzegorz Goworek
realizacja: 2017
lokalizacja: Warszawa
projektowana powierzchnia: 200 mkw
wizualizacje: Michał Nowak
Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Zaprojektowanie mieszkania dla kolekcjonera nie jest zadaniem łatwym. A właściwie...
czytajInwestor, młody prawnik mieszkający w domu szeregowym w Sopocie, postanowił...
czytajW chłodnych jesienno-zimowych miesiącach wolny czas najchętniej spędzamy w domowym...
czytajProjekt wnętrz rozbudowywanego domu jednorodzinnego z lat 90-tych w Lesznie...
czytaj
Ilość komentarzy: 0