Biuro własne architektów TWORZYWO studio

Biuro własne architektów TWORZYWO studio

Kiedy architekci wnętrz projektują swoją przestrzeń pracy, możemy spodziewać się biura szytego na miarę. Projektanci z pracowni TWORZYWO studio nadali wnętrzom warszawskiej kamienicy nowe życie, aranżując funkcjonalną i estetyczną przestrzeń. 

Architekci z pracowni TWORZYWO studio wielokrotnie raczyli nas wyszukanymi projektami wnętrz. Jednym z nich był pomysł na wnętrza domu ubranego w stylu prowansalskim. Tym razem architekci zaprojektowali własne biuro, które zachwyca minimalizmem odpowiadającym obowiązującym trendom. Lokalizacja biura jest niemal obrazkowa – kamienica na Powiślu w Warszawie, choć znajduje się zaledwie 5 minut spacerem od ulicy Nowy Świat, otoczona jest odprężającą zielenią. 

Architekci wybrali to miejsce nieprzypadkowo – chociaż zastany lokal był w opłakanym stanie, projektanci zachowani w starych kamienicach postanowili nadać wnętrzom nowe życie. Konieczna była wymiana albo modernizacja niemal wszystkich elementów: od instalacji, przez podłogi, po ściany. Ostatecznie okazało się, że warto było – architekci zaaranżowali klimatyczny lokal o nowoczesnej koncepcji. We wnętrzach czuć prawdziwą miłość do architektury, a także artystyczny luz projektantów.

Biuro własne architektów TWORZYWO studio

Laboratorium fotograficzne na nowo 

W lokalu mieściło się niegdyś laboratorium fotograficzne. Architekci doceniający historię tego miejsca postanowili zachować maksymalną ilość zastanej tkanki, podkreślając jednocześnie kamieniczny charakter pracowni. Wnętrza posiadają wiele zalet, takich jak wysokie sufity, oryginalna drewniana podłoga, czy niedoskonała faktura historycznych ścian. Ze względu na swój zły stan, zarówno okna jak i drzwi wejściowe, które zdobiły kolejne warstwy różnych rodzajów farb, poddane zostały własnoręcznej renowacji przeprowadzonej przez samych projektantów. 

Aby wnętrze nabrało nowoczesnego sznytu, architekci wykorzystali linearne podziały oraz geometryczne formy. W czytelny sposób wyróżnione zostały strefy funkcjonalne w pracowni. Niedużą przestrzeń powiększają optycznie jasne kolory podłóg i ścian, zaś wrażenie przestronności udało się uzyskać poprzez wprowadzenie prostych elementów umeblowania. Wszechobecna biel przełamana jest odcieniami różu, szarości oraz głębokiego błękitu, które wykorzystane zostały w formie dodatków.

Biuro własne architektów TWORZYWO studio

Aby pracować z przyjemnością 

Wszystkim nam zależy, aby praca była przyjemna, ale żeby to było w pełni osiągalne, konieczna jest do tego odpowiednio zaprojektowana przestrzeń. Miejsce pracy musi być przyjazne i sprzyjające kreatywnemu myśleniu i takim właśnie jest biuro pracowni TWORZYWO studio. Zaaranżowane zarówno w myślą o odwiedzających je klientach, jak i samych projektantach stanowi oazę spokoju i pracy twórczej. Ciepłe drewno oraz duży okrągły stół, przy którym projektanci spotykają się z inwestorami przy kawie, decydują o kameralnym, niemal domowych charakterze tego miejsca. 

Zobacz galerię zdjęć biuro własnego architektów TWORZYWO studio 

Biuro własne architektów TWORZYWO studio – metryczka projektu 

typ projektu: wnętrze biura

inwestor: TWORZYWO studio

autorzy projektu: Joanna Dziurkiewicz, Marcin Dziurkiewicz

lokalizacja: Powiśle, Warszawa

zdjęcia: Pion Poziom

opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!