Łazienka dla dziecka okiem architekta

Łazienka dla dziecka okiem architekta

Zastanawialiście się, jak wyglądałaby łazienka, gdyby urządziły ją wasze pociechy? Oto propozycja projektantki z pracowni Atom Projekty Wnętrz – bajkowa łazienka, która spodobałaby się każdemu dziecku. 

Projektując pomieszczenia w naszych domach często nie zastanawiamy się nad tym, jak przestrzeń odbierać będą nasze pociechy. Oddajemy głos najmłodszym aranżując pokój dziecięcy, ale możemy pozwolić im rządzić także w innych wnętrzach. W jednym z warszawskich domów jednorodzinnych projektantka Paulina Szubarczyk z Atom Projekty Wnętrz zaaranżowała łazienkę, która znajduje się tuż obok pokoju dziecka. Przestrzeń ta dedykowana jest córeczce inwestorów, a założeniem projektowym było stworzenie ponadczasowego wnętrza na lata. 

Projektowane pomieszczenie mierzy 11,5 mkw. Inwestorzy chceli, aby zmieściła się tam zarówno wanna, jak i kabina prysznicowa. Praktycznym rozwiązaniem okazało się stworzenie dodatkowej ścianki, która umożliwiła zastosowanie drzwi prysznicowych oraz oddzielenie kabiny od wanny. Dzięki temu uniknięto pustej przestrzeni. Pod skosami zaproponowano podwieszane szafki, które stanowią funkcjonalne zagospodarowanie trudnej przestrzeni. W ten sposób powstała spora przestrzeń do przechowywania, zaś wisząca konstrukcja daje wrażenie lekkości.

 

Łazienka dla dziecka okiem architekta

Ponadczasowy projekt łazienki 

Moda szybko przemija – z tego powodu inwestorom zależało na klasycznym i ponadczasowym wykończeniom. Zrezygnowano z dekorowanych płytek na rzecz jednobarwnych kafli w różnych odcieniach. Jedynym wyrazistym elementem pozostała podłoga. Dzięki temu wnętrze nie jest monotonne, a wystrój można w łatwy sposób zmodyfikować poprzez zmianę dodatków. Przyszła użytkowniczka pomieszczenia chciała, aby było ono kolorowe i „jak z bajki”, co udało się połączyć z oczekiwaniami inwestorów. 

Zaproponowano pastelowe kolory, które nie tylko nie przytłaczają, ale też nigdy się nie nudzą. Kilka mocniejszych akcentów sprawiło, że łazienka nabrała dziecięcego i pełnego radości charakteru. Uzupełnieniem kolorystyki jest antracytowy grzejnik o prostym, lecz nowoczesnym wyglądzie. Ciemna kolorystyka grzejnika świetnie komponuje się z akcentami barwnymi projektu, a forma i wielkość współgrają z pozostałymi elementami wyposażenia. 

Projektując przestrzeń dla dziecka trzeba spojrzeć na świat jego oczyma. Możliwość aranżacji takiego pomieszczenia może być ogromną przyjemnością i nieść w sobie wiele radości – w takich zadaniach znów możemy poczuć się dzieckiem i puścić nieco wodze fantazji. Ważnym jest, aby nie zapomnieć o funkcjonalności wnętrza, bo oprócz walorów estetycznych musi ono nieść w sobie codzienną radość z łatwego i komfortowego użytkowania. W tym projekcie architektka stanęła na wysokości zadania proponując przyjazną i wygodną przestrzeń codziennego użytku.

 Zobacz galerię zdjęć łazienki dla dziecka

Łazienka dla dziecka okiem architekta – metryczka projektu

 typ projektu: aranżacja łazienki

inwestor: prywatny

pracownia: Atom Projekty Wnętrz

autorka projektu: Paulina Szubarczyk

realizacja: 2020

lokalizacja: Warszawa

projektowana powierzchnia: 11,5 mkw

opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!