Dekadencja we wnętrzu klubu Próżność

Dekadencja we wnętrzu klubu Próżność

To miejsce przyciąga nie tylko fanów dobrej zabawy, ale też wyszukanego designu – poznański klub Próżność, zaprojektowany przez pracownię wiercinski-studio zaskakuje swoich gości elegancką przestrzenią, w której wyraźnie rysują się ślady przeszłości. 

Klub Próżność znajduje się przy ulicy Niepodległości 8a w Poznaniu. W trakcie weekendowych nocy we wnętrzach rozbrzmiewa taneczna muzyka serwowana gościom przez najciekawszych artystów z całego świata. Nas jednak interesuje przede wszystkim design, a ten zasługuje tutaj na szczególną uwagę. W Poznaniu nie brakuje klimatycznych miejsc na wieczór, takich jak klub Hashtag, ale w Próżności klasyczna elegancja podana została w wysmakowanym, dekadenckim wydaniu. Ta udana wariacja stylistyczna autorstwa Adama Wiercińskiego z wiercinski-studio sprawia, że aranżacja klubu Próżność plasuje się naprawdę wysoko w rankingach wnętrzarskich perełek.

Dekadencja we wnętrzu klubu Próżność

Klub w starej kamienicy

 O wyjątkowości przestrzeni decyduje już jego lokalizacja – klub mieści się w zabytkowej kamienicy w samym centrum miasta. Lokal zajmuje powierzchnię 475 mkw, w której możliwe było wydzielenie dwóch sal tanecznych: Lustrzanej oraz Szampańskiej. Ze względu na historyczny charakter miejsca projektant postanowił wyeksponować ślady przeszłości widoczne w lokalu - zachowały się dębowe parkiety oraz sztukateria. Aby ujednolicić przestrzeń usunięto nieoryginalne ścianki działowe oraz wprowadzono spójne tło kolorystyczne.

Dzięki wprowadzonym zmianom lokal doskonale dostosował się do nowej, barowej funkcji. Od wejścia do klubu biegnie długi ciemny korytarz podkreślony neonowymi pierścieniami ze sztukaterii. Korytarz prowadzi gości ku szatniom, pomieszczeniom VIP, toaletom i wreszcie – do Sali Szampańskiej. Mała sala taneczna pełni też rolę sali koktajlowej. Przestrzeń ozdabia świetlna instalacja na suficie utworzona z diagonalnie rozmieszczonych tub świetlnych. Ponad barem zainstalowano geometryczny żyrandol z kompozycji szklanych kloszy.

 

Dekadencja we wnętrzu klubu Próżność

Sala Lustrzana w klubie Próżność 

Prawdziwy efekt wow wywołuje aranżacja znajdującej się w głębi lokalu bogato zdobionej Sali Lustrzanej. Powierzchnia dużej sali tanecznej to 130 mkw. Znajduje się tutaj scena, ponad którą zawieszono neon wskazujący godzinę 23:55 – w tym miejscu czas stanął. Sugeruje to nie tylko neon, ale też bogato zdobiona aranżacja wnętrza z oryginalnymi mosiężnymi żyrandolami oraz stalowymi konstrukcjami. Wysokość pomieszczenia intensyfikują lustra zasłaniające okna – zabieg ten sprawił, że zabytkowa przestrzeń skąpana w neonowych barwach staje się jeszcze bardziej klimatyczna i tajemnicza.

 

Dekadencja we wnętrzu klubu Próżność

Siła kontrastów 

Aranżacja wnętrza klubu zachwyca doskonałymi połączeniami, które na zasadzie kontrastów tworzą ciekawy efekt wizualny. Klasyczna elegancja podana została w wydaniu pełnym dekadencji i schyłkowości. Geometryczne formy mebli oblane neonowymi barwami oświetlenia wprowadzają nowoczesny, klubowy klimat. Wiele z wybranych mebli wykonanych zostało przez lokalnych rzemieślników, należą do nich bary z lustrzanymi frontami, geometryczne oprawy oświetleniowe czy podwieszane do ścian stoliki z hokerami. Architekt do współpracy nad wnętrzem zaprosił także lokalnych streetartowców: Dumina i Somearta, którzy ozdobili przestrzeń korytarza, zaś Grzegorz Bibro zajął się neonowymi instalacjami obecnymi we wnętrzach.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza klubu Próżność 

Dekadencja we wnętrzu klubu Próżność – metryczka projektu

 typ projektu: wnętrze klubu

inwestor: Próżność klub

pracownia: wiercinski-studio

realizacja: 2019

lokalizacja: Poznań

projektowana powierzchnia: 475 mkw

zdjęcia: PION Studio

opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!