Wyszukane wnętrza: Miami z lat 50.

Wyszukane wnętrza: Miami z lat 50.

Pełne blasku i wakacyjnego luzu wnętrza apartamentów w Miami lat 50. nadal inspirują projektantów. Jak urządzić mieszkanie w stylu Miami na naszym polskim podwórku? 

Pocztówkowe pastelowe budynki i zachwycające wybrzeże przyciągają śmietankę towarzyską z całego świata, dlatego Miami nieustannie cieszy się opinią luksusowej destynacji wakacyjnej. Wnętrza w stylu Miami charakteryzują się specyficzną estetyką, której nie znajdziemy gdzie indziej. Pełne blasku i szyku, a jednocześnie zaaranżowane z wakacyjnym luzem – przestrzenie urządzone w stylu Miami to doskonała równowaga między elegancją, a swobodną kompozycją.

Wyszukane wnętrza: Miami z lat 50.

Miami style ubrane w pastele 

Wyznacznikiem stylu Miami we wnętrzach jest bogata paleta kolorystyczna operująca łagodnymi pastelami. Barwy inspirowane są elewacjami tamtejszych budynków – imponujące rezydencje o geometrycznych zdobieniach swoją łagodną kolorystyką murów pięknie wpisują się w otoczenie oceanu i zielonych palm. Aranżując wnętrze w stylu Miami sięgnijmy po róże, błękity i miętę, dobrym wyborem będą też fiolety – a wszystko w zestawieniu z łagodnymi beżami i bielą. 

Obowiązkowym akcentem we wnętrzu inspirowanym Miami style jest złoto. Kojarzone z luksusowymi aranżacjami doskonale oddaje ducha wysmakowanych wnętrz rodem ze wschodniego wybrzeża. W połączeniu z pastelowymi barwami złoto tworzy szykowną propozycję dla miłośników eleganckich przestrzeni.

Wyszukane wnętrza: Miami z lat 50.

Mieszanka stylów 

Charakterystyczną cechą wnętrz w stylu Miami jest łączenie elementów wielu stylistyk – znajdziemy tutaj odwołania do art deco oraz glamour, ale także motywy retro. Nietypowe zestawienia zachwycają różnorodnością – ażurowe zdobienia występują w akompaniamencie geometrycznych kształtów, miękkie i opływowe siedziska towarzyszą ikonicznym perełkom designu. 

Współczesna wersja wnętrza w stylu Miami łączy w sobie nowoczesność z klasyką. Nie brakuje tutaj nowoczesnych, czasem nawet minimalistycznych mebli zestawionych z pięknymi i szlachetnymi materiałami, takimi jak marmur. Stylizowane dodatki w postaci szkła i porcelany oraz niebanalne oprawy oświetleniowe o prostych, ale przykuwających uwagę formach, nadają wnętrzom charakteru.

Wyszukane wnętrza: Miami z lat 50.

Zdjęcia: WestwingNow

Opracowanie: Wiola Imiolczyk

 

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!