Spotkanie ON-LINE dla Architektów z cyklu "Konferencja REWITALIZACJA | 2020. Pomost między historią i nowoczesnością”

Spotkanie ON-LINE dla Architektów z cyklu "Konferencja REWITALIZACJA | 2020. Pomost między historią i nowoczesnością”

Zapraszamy na ostatnie w tym sezonie Spotkanie ON-LINE dla Architektów z cyklu "REWITALIZACJA | 2020 - Pomost między historią i nowoczesnością". Konferencja odbędzie się on-line w dniu 24 września w godz. 10.00-13.30. Konferencja jest bezpłatna i będzie prowadzona na żywo z możliwością zadawania pytań Prelegentom poprzez chat. W trakcie konferencji on-line zapraszamy na prezentacje rozwiązań dedykowanych obiektom rewitalizowanym.

Gościem specjalnym wydarzenia będzie Wojciech Sobierański - twórca i właściciel marki Regalia Polska Manufaktura oraz  Danuta Barańska, Dyrektor Kreatywny Tétris Polska, która od blisko 20 lat zajmuje się projektowaniem architektury kubaturowej oraz wnętrz użyteczności publicznej. Specjalizuje się w aranżacji wnętrz w modelu Design & Build, który zakłada bliską współpracę architekta z zespołem wykonawczym. W tym modelu stworzyła m.in. nową siedzibę JLL w budynku Warsaw Spire. Na co dzień odpowiedzialna także za kontakty Tétris z partnerskimi pracowniami architektonicznymi.

Renowacja i modernizacja budynków zabytkowych, poprzemysłowych dawnej architektury jest nie lada wyzwaniem dla architektów, stojących przed wyborem materiałów, które unowocześnią bryłę i jednocześnie pozwolą zachować jej unikatowy charakter. Podczas spotkania pokażemy rozwiązania, które wyznaczyły nowe standardy w renowacji budynków zabytkowych oraz miejsca i najbardziej prestiżowe obiekty w Polsce, w którym historia łączy się z nowoczesnością dzięki nieco szerszym możliwościom projektowym. Wysublimowane konstrukcje, tworzące klimatyczne industrialne wnętrza, gdzie zastosowano kontrastujące z nowoczesnością naturalne materiały, takie jak kamień i drewno. Nowoczesne i wielofunkcyjne kompleksy z mieszkaniami, biurami, restauracjami, przestrzeniami hotelowymi, galeriami. A to wszystko dzięki niemal nieograniczonym możliwościom konstrukcyjnym z zachowaniem struktur budynków, pod nadzorem konserwatora zabytków.

Jeśli chcesz zaczerpnąć świeżej dawki inspiracji, poznać najnowsze trendy w projektowaniu przestrzeni i wnętrz budynków zabytkowych oraz ich adaptacji do współczesnych funkcji w zgodzie z obowiązującymi przepisami i wytycznymi konserwatorów, to będziesz miał okazję biorąc udział w wydarzeniu.

Co jeszcze w programie?

  • Drugie życie centrów handlowych - rewitalizacja
  • Systemy poprawiające bezpieczeństwo ewakuacji i komfort przebywania osób z niepełnosprawnościami w budynkach poddanych rewitalizacji. Systemy ratunkowej komunikacji głosowej oraz systemy przyzywowe do toalet dla niepełnosprawnych w aspekcie prawnym.
  • Wyjątkowe meble i elementy wystroju wnętrz z oryginalnego starego drewna w inwestycjach komercyjnych, prywatnych i użyteczności publicznej. Case Study: Oryginale stare drewna, wiekowa cegła lub płytka ceglana na przykładzie realizacji dla właściciela restauracji gwiazdek Michelin oraz Hotelu & SPA (5 gwiazdek)
  • Odwodnienia dachów, tarasów i terenów przyległych w obiektach rewitalizowanych, jako ważny element właściwego zabezpieczenia budynku i zapewnienia bezpiecznego funkcjonowania w ramach dostosowania budynków do wymaganych potrzeb użytkowania
  • Modernizacja oświetlenia w cyfrowym świecie –  poprawa samopoczucia, lepsze wykorzystanie przestrzeni, atrakcyjny obiekt
  • Nieograniczonym możliwości w renowacji wnętrz obiektów zabytkowych dzięki dekoracyjnym systemom podłogowym i ściennym oraz systemom tarasowym i elementom architektury krajobrazu
  • Nowoczesne projekty architektoniczne instalacji wodnych. Projektowanie, budowa fontann interaktywnych i ich konserwacja w obrębie inwestycji prywatnych, publicznych oraz biznesowych  - okiem Kierownika Budowy i Generalnego Projektanta 

Udział w sposób szczególny polecamy architektom,  projektantom, projektantom wnętrz, kierownikom działów inwestycji, konstruktorom, deweloperom, wykonawcom, inwestorom, administratorom i zarządcom obiektów komercyjnych, zabytkowych, hotelowych, poprzemysłowych, prywatnych przeznaczonych do renowacji, projektantom instalacji, konserwatorom zabytków, koordynatorom ds. rewitalizacji, kierownikom budów oraz wszystkim uczestnikom procesów renowacji i rewitalizacji w kraju.

Program wykładów i bezpłatna rejestracja na stronie Organizatora https://dndkonferencje.clickmeeting.com/636-532-842

Kontakt z Biurem Organizatora: 22 678-58-25, [email protected]

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!